- Reset + Prindi

President Kaljulaid kohtus Vanuatu presidendiga

Töövisiit Vanuatule.
Töövisiit Vanuatule.
© Vabariigi Presidendi Kantselei

22.10.2018

President Kersti Kaljulaid kohtus täna Port Vilas Vanuatu presidendi Tallis Obed Mosesega, kellega arutas kahe riigi suhteid, koostööd digivaldkonnas ning tutvustas Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kandidatuuri.

Vabariigi Presidendi sõnul mõistab Eesti hästi väikeriikide muresid ning on valmis jagama oma kogemusi digiühiskonna ülesehitamisel. “Kiire digitaliseerimine annab väikestele riikidele olulise eelise ning aitaks näiteks ka saarestiku erinevates osades elavatel kodanikel oma riigiga paremini suhelda,” lausus Eesti riigipea. Vanuatu osaleb E-riigi Akadeemia ja Austraalia Strateegilise Poliitika Instituudi (ASPI) koostööprojektis Vaikse ookeani saareriikidega, mille eesmärk tõsta sealsete valitsuste teadlikkust e-riigi kasuteguritest ja elektrooniliste teenuste pakkumise võimalustest.

President Kaljulaidi sõnul jagab Eesti Vanuatu muret kliimamuutuste pärast: “Kliimamuutused on globaalne väljakutse, millega kõik riigid peavad tegelema. Seejuures ei tohiks väikeseid saareriike, keda kliimamuutused kõige rohkem ohustavad, oma murega üksi jätta.” Maailma riskiraporti kohaselt on Vanuatu looduskatastroofidest kõige enam ohustatud riik.

Homme kohtub president Kaljulaid Vanuatu peaministri Charlot Salwai Tabismaga, parlamendi spiikri Esmon Saimoniga ning välisministri Ralph Regenvanuga.

Kommunikatsiooniosakond
te: 631 6229
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.