- Reset + Prindi

President Kaljulaid osaleb täna Lätis Arraiolose grupi riigipeade kohtumisel

President Kaljulaid osaleb täna Lätis Arraiolose grupi riigipeade kohtumisel © Vabariigi Presidendi Kantselei

13.09.2018

President Kersti Kaljulaid on täna ja homme Lätis, kus arutab Arraiolose grupi riigipeade kohtumisel oma Läti, Austria, Bulgaaria, Horvaatia, Soome, Saksamaa, Kreeka, Itaalia, Malta, Poola, Portugali ja Sloveenia kolleegidega Euroopa julgeolekut ning Euroopa Liidu tulevikku.

Täna Rundale lossis toimuva esimese kohtumise teemaks on Euroopa julgeolek, sealhulgas kuidas arendada ühiskonna vastupanuvõimet, võidelda hübriidsõja ohtude ja propagandaga ning kuidas leida julgeolekupoliitikas tasakaalu pehme ja raske jõu rakendamisel. Homsel Riia kohtumisel räägitakse Euroopa Liidu tulevikust ja eelseisvatest väljakutsetest.

Arraiolose grupi nime all tuntakse 2003. aastal alguse saanud mitteformaalsete kohtumiste seeriat, kuhu on kutsutud riigipead, kes ei võta osa Euroopa Liidu Ülemkogust. Esimese kohtumise korraldas Portugali president Jorge Sampaio Arraiolose linnakeses Portugalis.

Reedel sõidab president Kaljulaid töövisiidile Ukrainasse, kus kohtub president Petro Poroshenkoga, osaleb Kiievis Jalta Euroopa Strateegia konverentsil digiühiskonna ja õigusriigi teemalistel aruteludel, Eestist pärit loomekeskuse LIFT99 Kiievi kontori avaüritusel ning Teeme ära maailmakoristuspäeval.

Vabariigi Presidendi Kantselei
Kommunikatsiooniosakond