- Reset + Prindi

President Kaljulaid on sel nädalal töövisiitidel Gruusias, Lätis ja Ukrainas

Elupäästjate tunnustamine.
Elupäästjate tunnustamine.
© Päästeamet

12.09.2018

President Kersti Kaljulaid on täna töövisiidil Gruusias, homme ja ülehomme osaleb Arraiolose grupi riigipeade kohtumisel Lätis ning nädala lõpus esineb iga-aastasel Jalta Euroopa Strateegia konverentsil Ukrainas.

Gruusias kohtub Vabariigi President Gruusia presidendi Giorgi Margvelašviliga ning peaministri Mamuka Bakhtadzega, et arutada Gruusia ja Eesti suhteid, julgeolekupoliitikat ning Gruusia suhteid Euroopa Liidu ja NATOga. President Kaljulaid esineb ka Tbilisi rahvusvahelisel konverentsil „Maailm 2018: tagurpidi?".

Neljapäeval ja reedel osaleb Eesti riigipea Arraiolose grupi aruteludel Lätis. Sel aastal on kohtumise põhiteemadeks ühiskonna vastupanuvõime suurendamine ja Euroopa julgeolek ning Euroopa Liidu tulevik. President Kaljulaid kohtub ka Lätis kahepoolselt Saksamaa Liidupresidendi Frank Walter Steinmeieriga, et arutada meie riikide kahepoolseid suhteid, Euroopa tulevikku, transatlantilisi suhteid ning Ukrainat. Arraiolose grupi nime all tuntakse 2003. aastal alguse saanud mitteformaalsete kohtumiste seeriat, kuhu on kutsutud riigipead, kes ei võta osa Euroopa Liidu Ülemkogust.

Reedel sõidab president Kaljulaid edasi Ukrainasse, kus kohtub president Petro Poroshenkoga, et arutada Ukraina reformiprotsessi, kahepoolseid majandussuhteid ja Ukraina investeerimiskeskkonda. Riigipea osaleb ka Kiievis Jalta Euroopa Strateegia konverentsil digiühiskonna ja õigusriigi teemalistel aruteludel ning Eestist pärit loomekeskuse LIFT99 Kiievi kontori avaüritusel. Laupäeval külastab president Kaljulaid Dnipropetrovski oblasti keskust Dniprot, kus külastab Eesti kapitalil põhinevat Interpipe tehast ja terrorismisvastase operatsiooni muuseumi ning osaleb maailmakoristuspäeva heakorratalgutel.

President Kaljulaid jõuab Eestisse tagasi laupäeva hilisõhtul.