- Reset + Prindi

Eestisse tulevad riigivisiidile Madalmaade kuningas Willem-Alexander ja kuninganna Máxima

Madalmaade kuningas Willem-Alexander Kadriorus.
Madalmaade kuningas Willem-Alexander Kadriorus.
© Vabariigi Presidendi Kantselei

07.06.2018

12.- 13. juunil viibivad Eestis riigivisiidil Madalmaade kuningas Willem-Alexander ja kuninganna Máxima.

12. juunil kohtuvad kuningas Willem-Alexander ja kuninganna Máxima Vabariigi Presidendi Kersti Kaljulaidi ja Georgi-Rene Maksimovskiga. Kohtumise järel esinevad president ja kuningas pressiavaldustega. Eesti Vabariigi 100. ja Kadrioru pargi 300. sünnipäeva puhul istutavad kuningas Willem-Alexander ja kuninganna Máxima Kadrioru parki tammepuu.

Visiidi esimesel päeval kohtub kuningapaar ka Riigikogu esimehe Eiki Nestori ja peaminister Jüri Ratasega ning asetab pärja Vabadussõjas langenute mälestusehise juurde Kaitseväe kalmistul.

Õhtul osalevad kuningas Willem-Alexander ja kuninganna Máxima president Kersti Kaljulaidi ja Georgi-Rene Maksimovski poolt pakutaval õhtusöögil.

13. juunil külastavad kuningas Willem-Alexander ja kuninganna Máxima e-Eesti esitluskeskust, kus räägitakse digiühiskonna, privaatsuse ja küberturvalisuse teemadel ning tutvustatakse e-residentsust. Kohal on ka ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo. Peale seda suunduvad nad Tallinna Vanalinna, kus toimub jalutuskäik koos Eesti riigipeaga.

Kuningapaar osaleb visiidi teisel päeval Telliskivi Loomelinnakus toimuval seminaril „Innovatsioon põllumajanduses", mille raames allkirjastatakse Vastastikuse Mõistmise Memorandum Madalmaade põllumajandusministri Carola Schouteni ja Eesti maaeluministri Tarmo Tamme poolt ning tutvustatakse 8.-10. juunil Tallinnas toimuva põllumajandusteemalise häkatoni tulemusi.

Kuningas Willem-Alexander ja kuninganna Máxima kohtuvad Tallinnas ka kohaliku hollandi kogukonnaga ning külastavad KUMU kunstimuuseumi.

Kuninga visiidi raames kohtub 12. juunil Madalmaade delegatsiooni kuuluv Hollandi välisminister Stef Blok Eesti välisministri Sven Mikseriga.

Välisministeeriumi avalike suhete osakond