- Reset + Prindi

President Kaljulaid suundub 2-päevasele visiidile Kreekasse

Kreeka president Prokópis Pavlópoulos.
Kreeka president Prokópis Pavlópoulos.
© Mattias Tammet/Vabariigi Presidendi Kantselei

16.05.2018

President Kersti Kaljulaid sõidab täna õhtul Kreekasse ametlikule visiidile, kus kohtub neljapäeval ja reedel presidendi ja peaministriga, külastab Frontexi staapi ning kohtub kohalike digivaldkonna esindajatega.

Neljapäeval kohtub president Kaljulaid Kreeka presidendi Prokópis Pavlópoulosega ja teeb koos Kreeka riigipeaga ühiselt pressiavaldused. Planeeritud on ka kohtumine Kreeka parlamendispiikri Nikolaus Voutsisega. Sama päeva õhtul külastab riigipea idufirmade keskust Orange Grove, kus tutvustab Eesti e-riiki ja digiühiskonda.

Reedel kohtub president Kaljulaid Kreeka peaministri Aléxis Tsíprasega ning opositsiooniliider Kyriakos Mitsotakisega. Lisaks külastab riigipea Euroopa Piiri- ja Rannikuvalve Ameti (Frontex) staapi Pireuse sadamas ning osaleb Eesti Õigeusu kirikute kuplite näituse avamisel Bütsantsi Muuseumis.

President Kersti Kaljulaidi saadavad Kreeka visiidil siseminister Andres Anvelt, riigikogu liikmed Hanno Pevkur ja Oudekki Loone, Politsei- ja Piirivalveameti peadirektori asetäitja Krista Aas ning tarkvaraettevõtte Mooncascade ja Garage48 kaasasutaja Priit Salumaa.

Vabariigi Presidendi Kantselei
Kommunikatsiooniosakond