- Reset + Prindi

President Kaljulaid: poliitikud peaksid Locked Shields'i pakutavaid võimalusi ära kasutama

President Kaljulaid: poliitikud peaksid Locked Shields'i pakutavaid võimalusi ära kasutama
Küberõppus Locked Shields on aastate jooksul kujunenud väga muljetavaldavaks ettevõtmiseks, mis muuhulgas näitab ilmekalt, kuivõrd seotud on tänapäeval küberkaitse ja elutähtsad teenused, ütles president Kersti Kaljulaid.
© NATO küberkaitsekeskus

26.04.2018

President Kersti Kaljulaid ütles täna Tallinnas maailma suurimat omalaadset küberõppust Locked Shields külastades, et õppus kujutab endast poliitilise tasandi otsustajatele suurepärast võimalust harjutada massiivsete küberrünnakute tõrjumist.

Eesti riigipeale tutvustati Swissotelis paiknevas õppuse juhtstaabis õppuse stsenaraariumit, senist kulgu ning õppuse tehnilisi ja strateegilise tasandi aspekte. „Küberõppus Locked Shields on aastate jooksul kujunenud väga muljetavaldavaks ettevõtmiseks, mis muuhulgas näitab ilmekalt, kuivõrd seotud on tänapäeval küberkaitse ja elutähtsad teenused," ütles president Kersti Kaljulaid.

Samas märkis president Kaljulaid, et üldjuhul osalevad sedalaadi õppustel eelkõige tehnilise tasandi spetsialistid ja ametnikud, kuigi on ilmne, et reaalsete suuremahuliste küberrünnakute korral on poliitilise tasandi otsustajad need, kes peavad hakkama neid kriise ohjama ja kiirelt otsuseid langetama. „Seetõttu kujutab Locked Shields väga suurt ja seni veel paljuski kasutamata võimalust just ministritele ja teistele poliitilise tasandi otsusetegijatele harjutada väga realistlikus keskkonnas läbi suurte küberkriiside lahendamist," märkis riigipea.

NATO küberkaitsekeskus korraldab sel nädalal Tallinnas rahvusvahelist küberõppust Locked Shields, mis on omataoliste õppuste seas maailmas kõige suurem ja mitmekihilisem. Tänavu hõlmab õppus nii tehnilist kui strateegilist mängu, mille peamiseks sihiks on harjutada erinevate elutähtsate teenuste ja sõjaväesüsteemide kaitset ulatusliku küberrünnaku korral. Õppusel osaleb kokku üle 1000 eksperdi 30 riigist.

Vabariigi Presidendi Kantselei
Kommunikatsiooniosakond