- Reset + Prindi

Kaljulaid Lagarde`ile: digiühiskonnast tagasiteed ei ole

20.04.2018

President Kersti Kaljulaid kohtus täna Washingtonis Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) presidendi Christine Lagarde'iga, kellele tutvustas Eesti e-riigi edusamme alates e-maksuametist kuni X-teeni. Riigipea rõhutas kohtumisel, et inimesed ise on kõige paremad digiriigi vedurid ja riik peab omalt poolt vaid tuge pakkuma.

President Kaljulaid selgitas, et Eestis on e-riigi ja digiühiskonna arengut inimesed alati ise suunanud ja riik peab vaid tagama selle turvalisuse. "Ja kui kord juba alustad, siis digist enam tagasiteed ei ole," ütles riigipea.

Samuti oli kohtumise üheks teemaks sooline palgalõhe ja nii Eesti riigipea kui Christine Lagarde nõustusid, et see on teema, milles tuleb inimeste teadlikkust suurendada.

Lisaks räägiti ka sellest, et globaliseeruvas maailmas tuleb juba praegu mõelda, kuidas tulevikutöö hakkab mõjutama meie ühiskondi.

President Kersti Kaljulaid on töövisiidil Ameerika Ühendriikides ja osaleb täna Maailmapanga ning Maailma Terviseorganisatsiooni konverentsil, kus räägib Eesti universaalse ravikindlustuse kogemusest.

Fotod: IMF

Vabariigi Presidendi Kantselei
Kommunikatsiooniosakond