- Reset + Prindi

President Kaljulaid sõidab töövisiidile Ameerika Ühendriikidesse

19.04.2018

President Kersti Kaljulaid siirdub täna töövisiidile Ameerika Ühendriikidesse, kus osaleb Maailmapanga ja Maailma Terviseorganisatsiooni konverentsil ning McCaini instituudi Sedona foorumil.

Reedel, 20. aprillil toimuval Maailmapanga ja Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) konverentsil annab riigipea ülevaate Eesti universaalses tervisekindlustuse kogemusest. Lisaks kohtub president Kaljulaid Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) presidendi Christine Lagarde'iga, kellega räägib meie digiühiskonnast. Samuti külastab riigipea Washingtonis Eesti Kunstimuuseumi ja Rahvusgalerii koostöös Eesti 100. sünnipäevaks valminud Eestist pärit maalikunstniku Michel Sittowi (u 1469–1525) esimest isikunäitust, kuhu on kokku kogutud tema haruldased tööd muuseumidest ja erakogudest üle maailma.

Washingtonist siirdub president Kaljulaid edasi Arizonasse, kus osaleb laupäeval Ameerika Ühendriikide senaatori John McCaini instituudi Sedona foorumil, mille teemadeks on sel aastal Venemaa areng, inimõigused, terrorismivastane võitlus ja Lähis-Ida. Foorum on valdavalt suunatud Ameerika Ühendriikide poliitikutele ja julgeolekuekspertidele.

Lisaks on planeeritud kohtumised Ameerika Ühendriikide välisministeeriumi Ukraina eriesindaja Kurt Volkeri ja Freedom House'i juhi Michael Abramowitziga.

Riigipea saabub tagasi Eestisse teisipäeva pärastlõunal.

Vabariigi Presidendi Kantselei

Kommunikatsiooniosakond