- Reset + Prindi

President Kaljulaid missioonile siirduvatele kaitseväelastele: te kaitsete Eesti sõltumatust ja väärikust

President Kaljulaid missioonile siirduvatele kaitseväelastele: te kaitsete Eesti sõltumatust ja väärikust
President Kersti Kaljulaid kohtus täna Paldiskis kahe missioonile siirduva kaitseväe üksusega.
© Ardi Hallismaa

16.04.2018

„Soovin teile kõigile, et teie teenistus mööduks rahulikult ja ilma vahejuhtumiteta. Tean, et usaldate oma ülemaid, ei unusta oma väljaõpet, kuulate veteranide õpetussõnu ning peate meeles, et rutiin võib mõnikord paganama ohtlik olla," ütles president Kersti Kaljulaid täna Kaitseväe üksuste teelesaatmisel Paldiskis.

Riigipea rõhutas, et erinevalt okupeeritud Eestist on tänastel meestel võimalus seista oma riigi eest ja kaitsta selle sõltumatust ja väärikust. „Väärikas riik näitab oma liitlaste kõrval seistes, et talle lähevad korda need väärtused, millele toetudes me omaenda eluõigust teiste riikide peres nõudnud oleme ja nõuame. Teie töö ja teie teod ongi need, mis seda maailmale, nii meie liitlastele, aga sama oluliselt ka meie vastastele, tõestavad. Aitäh teile selle eest, et te võtate vastutuse," ütles president Kaljulaid.

Riigipea tuletas Liibanoni siirduvatele kaitseväelaseteel meelde, et Lähis-Idas on praegu pinevad ajad. „Nädalavahetusel Süürias toimunu näitas ilmekalt, et rahvusvaheline kogukond ei tolereeri keemiarelva kasutamist. Ja ka see on signaal sellest, et väärtused on endiselt olulised," ütles president ja lisas, et loota tuleb parimat, kuid olla valmis ka ootamatusteks.

Kaitseväelasi saatma tulnud pereliikmetele soovis president Kaljulaid kannatlikkust ja pikka meelt. „Mõtlen samuti nagu teiegi, sagedasti kõigile neile, kes oma sõduritööd parasjagu kodust kaugel teevad. Meil ei jää üle muud, kui loota, et nad oskavad ennast hoida. Aga aitab teadmine, et me sõdurite väljaõpe on suurepärane ja viimaste aastate kogemused näitavad, et nemad suudavad oma tööd teha ise terveks jäädes," lisas riigipea.

Vabariigi President kohtus täna kahe mai lõpus missioonile siirduva kaitseväe üksusega – Liibanoni ÜRO missioonile suunduva ESTPLA-25-ga ning Afganistani siirduva ESTGUARD-4-ga.

Samuti asetas president Kaljulaid täna Paldiskis lillekimbu välismissioonidel langenud kaitseväelaste mälestusmärgile.

Vabariigi Presidendi Kantselei
Kommunikatsiooniosakond