- Reset + Prindi

Eesti ja Lõuna-Korea riigipead kohtusid esmakordselt

Eesti ja Lõuna-Korea riigipead kohtusid esmakordselt
Kohtumisel arutasid kaks riigipead muuhulgas ka digikoostöövõimalusi.
© Vabariigi Presidendi Kantselei

06.02.2018

President Kaljulaid ütles täna Lõuna-Korea presidendi Moon Jae-in'iga kohtumisel, et kahe riigi hea teineteisemõistmine tuleb sellest, et jagatakse sarnaseid väärtuseid ja vastutust. Tegemist on esimese presidentide tasemel visiidiga alates ajast, kui diplomaatilised suhted 1991. aastal taastati.

2018. aasta on mõlemale riigile oluline aasta – Eestile iseseisvuse 100. sünnipäeva ja Lõuna-Koreale olümpiamängude tõttu. „Rahvusvahelise õigusruumi püsimine on meie riikide turvalisuse garantii. Soovin Lõuna-Koreale edu rahu ehitamisel olümpiamängude vaimus ja loodan, et olukord Korea poolsaarel normaliseerub," ütles Eesti riigipea kohtumisel.

Lisaks kaitsekoostöö ja kübervaldkonna koostöö võimalusi arutades avaldasid mõlema riigi presidendid lootust, et suureneb ka kahe riigi majanduskoostöö. "Üks hea näide on täna Eesti kõlaritootja Estelon salongi avamine Seoulis ja teine e-residentsus, millega saame pakkuda madalat bürokraatiat ja EL-i turule sisenemist ettevõtlikele Korea inimestele," lisas president Kaljulaid.

President Kaljulaid kohtus ka Lõuna-Korea parlamendi sõprusgrupiga, kus räägiti koostöövõimalustest digi- ja kübervaldkonnas.

Homme kohtub president Kaljulaid Gyeonggi kuberner Nam Kyung-pil´iga ning avab Seoulis e-residentide digi-ID keskuse, kus Politsei- ja piirivalveamet asub pilootprojektina väljastama eraettevõtte vahendusel e-residendi digi-ID.

Foto: Vabariigi Presidendi Kantselei

Vabariigi Presidendi Kantselei
Kommunikatsiooniosakond