- Reset + Prindi

Noorte kõnekonkursil “Kirjuta Eestile” osalemiseks on jäänud nädal

23.01.2018

President Kersti Kaljulaidi väljakuulutatud kõnekonkursile "Kirjuta Eestile" saavad keskkooliealised noored saata kõnesid veel 31. jaanuarini. Oma aastalõpukõnes kutsus president Kaljulaid noori üles kirjutama kõne Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. „Ainult meie mõtetest ma teie tulevikku, kallid Eesti noored, otsida ei tahaks. Ma tean vaid seda, et te tahate olla õnnelikud. Aga kuidas te seda teha kavatsete? Palun rääkige meiega, kes me täna otsustame! Palun pange oma mõtted kirja ja kirjutage Eestile!" Üleskutse teemaviide on #kirjutaEestile.

Riigipea kutsus noori üles kirjutama kõne, kus mõtlevad sellele, mida tähendavad nende jaoks meie maa ja meie inimesed ja mida peab üks 100-aastane riik kalliks pidama, et hästi ja õnnelikult edasi kesta? Milline on see riik, kui me tähistame sünnipäeva 50 või 100 aasta pärast?

Kõne pikkuseks võiks olla kuni 5 minutit ning selle võib saata kirjalikult või videona. Parima kõne valib välja žürii, kuhu kuuluvad lisaks presidendi kantselei esindajatele ka EV100 korraldustoimkonna juht, näitleja ja lavastaja Jaanus Rohumaa, kommunikatsiooniekspert Daniel Varik ning kirjanik Andrus Kivirähk.

Kõnesid ootab presidendi kantselei hiljemalt 31. jaanuariks kirjutaEestile(at)vpk.ee ning lisada juurde muu oluline: nimi, kool, vanus, aadress ja telefoninumber. Võitja saab oma kõne ette kanda 21. veebruaril Eesti Tänab sündmusel Narvas, kus president Kersti Kaljulaid annab riiklikud teenetemärgid inimestele, kelle pikaaegne pühendumus oma tegevusele ja tööle on muutnud kogu Eesti paremaks.

Rohkem infot leiab Vabariigi Presidendi kodulehelt.

Vabariigi Presidendi Kantselei
kommunikatsiooniosakond