- Reset + Prindi

President Kaljulaid: politseinikud on meie vabaduste ja vaba ühiskonna garandiks

04.11.2017

„Politseitööd nähakse tihti justkui isikuvabaduste piirajana, riikliku suunajana. Tõde on minu arvates tegelikult vastupidine - teie oletegi meie vabaduste ja meie vaba ühiskonna garandiks. Vabadusi ja oma õigusi tuleb meil kõigil kasutada teiste omi piiramata.

Just PPA töötajad on selle tunnetuse tabamisel meie kodanikele iga päev toeks," ütles president Kersti Kaljulaid reede õhtul Viljandis Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) aastapäeval kõneldes.

Riigipea sõnul tuleb inimeste turvatunne veendumusest, et politsei ja riik on nende jaoks häda korral olemas. „Kuid kui mõeldamatu ja irratsionaalne juhtub öise linnatänava asemel päise päeva ajal Tallinna kesklinnas, võib see hakata kiiresti kahanema. Tavaline inimene lihtsalt ohkab, maailm on liigestest lahti. Teile sellist filosoofilist võimalust ei anta," lisas president Kaljulaid.

Vabariigi President puudutas oma kõnes ka ID-kaardiga seonduvat. „Alates neist tundidest kaotab osa meist mõneks ajaks ligipääsu e-riigile. Ka seeläbi saab häiritud paljude inimeste turva- ja kindlustunne. Ja jällegi olete eesliinil koos muude ametnikega ka teie, et see kindlustunne taastada" lausus riigipea.

President Kaljulaidi sõnul saab politsei peale loota, sest nad teevad oma tööd nii nagu sätestavad PPA põhiväärtused – ausalt, inimlikult ja targalt. „Te olete avatud ja ausad, rääkides karmidest valikutest elu ja surma vahel. Te olete inimlikud, kui hoiate kauem lahti oma teeninduspunkte.

Te olete targad, õppides vigadest, millede eest keegi ei ole kaitstud."

Riigipea Politsei- ja Piirivalveameti 99. aastapäeva vastuvõtul peetud kõne täisteksti loe SIIT.


Vabariigi Presidendi Kantselei
kommunikatsiooniosakond