- Reset + Prindi

President Kersti Kaljulaid Gruusias: teie riigilt oodatakse üha rohkem

02.11.2017

„Gruusia on olnud üha edukam ning seetõttu oodatakse teilt ka järjest rohkem", ütles Gruusias riigivisiidil viibiv Eesti riigipea Kersti Kaljulaid täna Kutaisi ülikoolis peetud avalikul loengul.

President Kaljulaid rääkis oma kõnes Eesti kogemusest ning selgitas, et ka meie Euroopa Liidu ja NATO-ga liitumine ei oleks saanud teoks ilma raskete otsusteta: „Eelkõige tähendas see, et asjad tulid oma kodus korda teha. Me nägime selles protsessis võimalust ja plaani reformideks, mitte koormat või takistust."

Riigipea rõhutas oma kõnes, et kõige olulisem on põhiõiguste ja õigusriigi põhimõtete kaitse: „Suurepärasest majandusmudelist, väliskapitali ligimeelitamisest, läbipaistvast erastamisprotsessist ei ole kasu, kui õigusriigi põhimõtted ei kehti või inimõigusi ei tagata. Reformid ei õnnestu, kui inimesed ja kohalikud ning välisettevõtted ei ole veendunud, et elavad ja on oma ettevõtte asutanud õigusriigis, kus kapitali koheldakse õiglaselt, austatakse inimõigusi ja sõnavabadust."

Riigipea Kutaisis peetud kõne ingliskeelse täisteksti leiab SIIT.

Vabariigi President viibib koos hr Georgi-Rene Maksimovskiga viimast päeva Gruusia riigivisiidil. Delegatsiooni kuuluvad ka majandus- ja taristuminister Kadri Simson, kultuuriminister Indrek Saar, Riigikogu liikmed Kalle Palling ja Marko Mihkelson ning Kaitseväe juhataja knd Riho Terras. Riigipead saadab ka 33-liikmeline äridelegatsioon. Riigipea saabub Eestisse täna õhtul.

Vabariigi Presidendi Kantselei

kommunikatsiooniosakond