- Reset + Prindi

President Kaljulaid kohtus Bosnia ja Hertsegoviina presidentuuri esimehega

26.10.2017

President Kersti Kaljulaid võõrustas täna Kadriorus Bosnia ja Hertsegoviina presidentuuri esimeest dr Dragan Čovićit. Kohtumisel keskenduti peamiselt Euroopa Liidu võimalikku laienemist puudutavale temaatikale ning julgeolekuküsimustele.

„Eesti selge seisukoht on, et ei Euroopa Liit ega NATO ole valmis suletud klubid. Me peame hoidma uksi lahti, et riikidel, kes jagavad samu väärtusi ning täidavad kriteeriume, oleks olemas perspektiiv ka liikmelisuse osas. Kuid vähemalt sama oluline on aru saada, et olulisi reforme ja väärtusi – on need siis õigusriigi põhimõtete jõustamiseks, meediavabaduse või kodanikuühiskonna kaitseks, majanduskeskkonna arenguks – ei saa vaadata kui midagi, mis tuleb teha tingimuslikult vaid liikmelisuse nimel. Kõiki neid reforme on vaja eeskätt riikidel ja nende inimestel endil," ütles president Kaljulaid kohtumisel Čovićiga ning julgustas Bosnia ja Hertsegoviinat reformidega jätkama.

Riigijuhid rääkisid ka digivaldkonna arengutest ning selle rollist läbipaistva ja efektiivse ühiskonna ülesehitamisel. President Kaljulaidi sõnul on Eesti hea meelega nõus ka meie 26 aasta kogemusi selles vallas jagama.

Presidentuuri esimees Čović esitas kohtumisel meie riigipeale ka kutse tulla visiidiile Bosnia ja Hertsegoviinasse, et kahepoolset koostööd tihendada.

Vabariigi Presidendi Kantselei
kommunikatsiooniosakond