- Reset + Prindi

President Kaljulaid: Euroopa Liidu sotsiaalne süsteem peab kohanduma ühiskonnas toimuvate muudatustega

President Kaljulaid: Euroopa Liidu sotsiaalne süsteem peab kohanduma ühiskonnas toimuvate muudatustega © Arraiolos Malta

14.09.2017

„Ühiskonna, töö iseloomu ja tööturu muutudes tuleb läbi mõelda, kuidas muuta meie sotsiaalset süsteemi nii, et kõigile Euroopa Liidus säiliksid vajalikud sotsiaalsed tagatised," lausus president Kersti Kaljulaid Arraiolose grupi 13 riigipea kohtumisel Maltal. Kahepäevaste arutelude peateemadeks on Euroopa tulevik, migratsioon, sotsiaalne Euroopa ning Vahemere regiooni julgeolek.

Vabariigi Presidendi sõnul ei saa sotsiaalseid probleeme lahendada Brüsselist, nende lahendamises on põhiline roll liikmesriikidel. „Sealjuures tuleb ka silmas pidada, et töö iseloomu muutudes peame üle vaatama ka oma maksusüsteemi, et tagada meie kodanikele sotsiaalteenused vaatamata nende asukohale," lisas Eesti riigipea.

„Eesti eesistumise ajal on laual mitmed initsiatiivid, mille osas saame koos töötada, näiteks on meie eesmärgiks jõuda eesistumise ajal Euroopa Liidu sotsiaalõiguste samba proklamatsiooni heakskiitmiseni, mis sisaldab põhilisi sotsiaalseid õigusi ning pidada oktoobris läbirääkimisi lähetatud töötajate direktiivi kokkuleppe sõlmimiseks," lausus president Kaljulaid.

Homse riigipeade töökohtumise põhiteemaks on Euroopa Vahemere-regiooni riikide julgeolek. President Kaljulaidil on Maltal ka kolm kahepoolselt kohtumist: Kreeka riigipea Prokopis Pavlopoulusega, Austria riigipea Alexander Van der Belleniga ja Portugali riigipea Marcelo Rebelo de Sousaga.

Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond