- Reset + Prindi

President Kaljulaid arutab Arraiolose gruppi kuuluvate presidentidega Euroopa tulevikku, sotsiaalküsimusi ja julgeolekut

14.09.2017

Vabariigi President osaleb täna ja homme Arraiolose grupi aruteludel Maltas. Sel aastal on kohtumise põhiteemadeks Euroopa tulevik, migratsioon, sotsiaalne Euroopa ning Vahemere regiooni julgeolek.

President Kaljulaidil on Maltal ka kolm kahepoolselt kohtumist: Kreeka riigipea Prokopis Pavlopoulusega, Austria riigipea Alexander van der Belleniga ja Portugali riigipea Marcelo Rebelo de Sousaga.

Malta presidendi Marie-Louise Coleiro Preca kutsel sõidavad sel aastal Arraiolose kohtumisele Itaalia, Sloveenia, Horvaatia, Kreeka, Ungari, Läti, Poola, Portugali, Eesti, Bulgaaria, Austria ja Saksamaa riigipead.

Arraiolose grupi nime all tuntakse 2003. aastal alguse saanud mitteametlike kohtumiste seeriat, kus osalevad riigipead, kes oma maade põhiseadust järgides ei käi Euroopa Liidu Ülemkogu istungitel. Esimese kohtumise korraldas Portugali president Jorge Sampaio Portugalis, Arraiolose linnas. Eesti kutsuti kohtumistel osalema 2011. aastal.

Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond