- Reset + Prindi

President Kaljulaid kohtub Kadriorus Ameerika Ühendriikide asepresidendiga

30.07.2017

Esmaspäeval kohtub president Kersti Kaljulaid Kadriorus Ameerika Ühendriikide asepresidendi Mike Pence'iga. Hommikul osalevad Vabariigi President ja Ameerika Ühendriikide asepresident Kadriorus küber- ja innovatsiooniteemalisel ümarlaual.

Hiljuti Varssavis toimunud USA ja Ida- ja Kesk-Euroopa riikide presidentide kohtumisel avanes Kersti Kaljulaidil võimalus Donald Trumpile lühikeses koridorivestluses kirjeldada Eesti ainulaadsust digivaldkonnas. Nüüd avaneb võimalus esitleda Valgele Majale põhjalikumalt Eestit kui digiühiskonda.

"Esmaspäevasel ümarlaual tutvustame asepresident Pence'ile Eesti innovatsiooni nii digitaalse ühiskonna ülesehitamisel kui ka küberjulgeoleku valdkonnas. Eestil ja Ameerika Ühendriikidel on juba küberjulgeoleku vallas väga hea koostöö, kuid meie eesmärgiks on seda veelgi süvendada," lausus Vabariigi President.

Ümarlaual tutvustavad Siim Sikkut majandus-ja kommunikatsiooniministeeriumist ja Taimar Peterkop riigi infosüsteemi ametist Eesti e-riigi ja küberkaitse valdkonna lahendusi ning koostööd USA-ga.

Peale selle kohtub esmaspäeval asepresident Pence koos Eesti presidendi Kaljulaidiga ka Läti riigipea Raimonds Vējonise ning Leedu riigipea Dalia Grybauskaitėga. Kohtumise järel annavad Balti riigipead ning Ameerika Ühendriikide asepresident ühise pressikonverentsi. Seejärel tutvustab kaitseväe juhataja kindral Riho Terras NATO lahingugruppi Eestis. Kohtutakse ka NATO lahingugruppi kuuluvate Suurbritannia, Prantsuse ja Eesti sõduritega. Asepresident Pence peab ka avaliku kõne.

Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond