- Reset + Prindi

Vabariigi Presidendi uueks julgeolekunõunikuks saab Peeter Kuimet

21.07.2017

1. septembrist asub Vabariigi Presidendi julgeolekunõuniku ametikohale Peeter Kuimet. Senine julgeolekunõunik Merle Maigre siirdub septembris NATO küberkaitsekeskust juhtima.

„Julgeolekunõunikuna soovin rakendada oma seniseid teadmisi ja oskusi, et toetada Vabariigi Presidenti riigikaitse kõrgeima juhi ülesannete täitmisel. Seejuures leian, et Eesti riigipea tähelepanu väärivad ja vajavad mitte ainult sõjaline riigikaitse ja välissuhtlus, vaid kõik laiapindse riigikaitse valdkonnad," ütles Kuimet.

Peeter Kuimet on töötanud ajakirjanikuna ajalehes Postimees ning alates 2007. aastast erinevatel ametikohtadel Kaitseministeeriumis. Viimased kolm aastat on Kuimet juhtinud kaitseväeteenistuse osakonda, tegeldes riigikaitse inimvara, tervishoiukorralduse ja riigikaitselise hariduse arendamisega.

Kuimet on lõpetanud Tartu Ülikooli ajakirjanduse ja suhtekorralduse erialal ning täiendanud ennast muuhulgas Saksamaal Marshalli keskuses ja Balti Kaitsekolledži kõrgemal juhtimiskursusel. Ta on läbinud ajateenistuse Eesti Kaitseväes ja on reservohvitser.

Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond