- Reset + Prindi

President Kaljulaid kohtumisel Trumpiga: riikide panus ei sõltu suurusest

Vabariigi President Kersti Kaljulaid osales Varssavis Ida- ja Kesk-Euroopa riikide ning USA presidendi Donald Trumpi tippkohtumisel
Vabariigi President Kersti Kaljulaid osales Varssavis Ida- ja Kesk-Euroopa riikide ning USA presidendi Donald Trumpi tippkohtumisel
© Taavi Linnamäe

06.07.2017

Vabariigi President Kersti Kaljulaid osales täna Varssavis Ida- ja Kesk-Euroopa riikide ning USA presidendi Donald Trumpi tippkohtumisel, kus arutati energiateemasid, Atlandi-ülest koostööd ning julgeolekuküsimusi regioonis.

Oma sõnavõtus riigipeade arutelul keskendus president Kaljulaid küberjulgeoleku olulisusele. Ta rõhutas, et kuigi kõikidel riikidel on oma huvid, oleme me siiski üksteisega seotud ja seda sõltumata riikide suurusest. „Euroopa Liit ja USA on koos igal juhul tugevam globaalne jõud," ütles president Kaljulaid. Ta lisas, et seepärast on oluline tihe koostöö NATO-s, kus Ameerika Ühendriikidel on juhtiv roll.

„Selles koostöös on igal riigil oma roll ning Eesti on seda täitnud. Jah, see on teada, et meie panustame oma 2% kaitsekuludele, aga sellest ehk olulisemgi on meie panus küberjulgeoleku vallas. Inimesed ja ettevõtted on juba ammu kübersfääris ning valitsused ei tohi jääda viimasteks, kes sinna jõuavad. Eesti on seni ainus digiühiskond maailmas, mis näitab, et sõltumata suurusest saavad kõik demokraatlikud riigid panustada sellesse, et oleksime üheskoos tugevamad ja üksteisele kasulikumad. Seda nii füüsilises kui küberruumis," lisas riigipea.

Varssavis toimub neljapäeval nn Kolme mere algatuse (Three Seas Initiative) tippkohtumine, mis toob ühise laua taha Eesti, Läti, Leedu, Poola, Rumeenia, Slovakkia, Sloveenia, Tšehhi, Ungari, Bulgaaria, Austria ja Horvaatia riigipead ning erandkorras Ameerika Ühendriikide presidendi. Eesti riigipea osaleb pärastlõunal Euroopa tuleviku teemalisel ning transpordile, taristule ja energeetikale keskenduval arutelul ning kohtub kahepoolselt Ungari presidendiga.

Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond