- Reset + Prindi

Riigipea parimatele koolilõpetajatele: me peame kõik koos olema väga loovad!

Riigipea parimatele koolilõpetajatele: me peame kõik koos olema väga loovad! © Arno Mikkor / Vabariigi PResidendi Kantselei

04.07.2017

Riigipea kutsel olid täna Vabariigi Presidendi Kantselei roosiaias vastuvõtul parimad gümnaasiumi- ja kutseõppeasutuste lõpetajad ning kõrgkoolilõpetajad. Koolilõpetajatele peetud kõnes rõhutas president Kersti Kaljulaid vajadust paindlikult ja loovalt reageerida meie ümber toimuvatele muutustele, sest õpitu vananeb üha kiiremini.

„Kui 20. sajandil läks lõplikult ajalukku vaid petrooleumilamp ja hobuvanker, siis see tehnoloogia, mida me täna kasutame ja taskus kanname, seda meie lapsed tõenäoliselt 15 aasta pärast enam kasutada ei oska,“ rääkis president Kaljulaid.

Ta tõi välja ka töö olemuse muutumise 21. sajandil, mis kombineerituna tehnoloogiliste arengutega muudab töö tegemise asukohast sõltumatuks, võimaldab paremini ühildada pere- ja tööelu ning loob uued võimalused hariduse omandamiseks.

„Need muutused on positiivsed. Aga me peame kõik koos olema väga loovad, et sellest positiivsusest võtta parim meie hargmaise rahva tulevikuks,“ ütles riigipea.

Loe kõne täisteksti siit: https://www.president.ee/et/ametitegevus/koned/13435-2017-07-04-14-14-16/index.html

Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond