- Reset + Prindi

Riigipea sõidab homme töövisiidile Lätti ja Poola

04.07.2017

President Kersti Kaljulaid kohtub kolmapäeval Läti presidendi Raimonds Vējonisega ja avab NATO Riia oivakeskuse strateegilise kommunikatsiooni konverentsi. Lätist suundub riigipea Varssavisse, et võtta sõna USA Atlandi Nõukogu konverentsil ning Kesk- ja Ida-Euroopa riikide tippkohtumisel, kus osaleb tänavu erandkorras ka USA president Donald Trump.

Homme avab president Kaljulaid koos Läti presidendi Raimonds Vējonisega Riia oivakeskuse strateegilise kommunikatsiooni konverentsi STRATCOM. Kavas on ka riigipeade kahepoolne kohtumine.

Varssavis toimub neljapäeval nn Kolme mere algatuse (Three Seas Initiative) tippkohtumine, mis toob ühise laua taha Eesti, Läti, Leedu, Poola, Rumeenia, Slovakkia, Sloveenia, Tšehhi, Ungari, Bulgaaria, Austria ja Horvaatia riigipead ning erandkorras Ameerika Ühendriikide presidendi. Eesti riigipea osaleb Euroopa tuleviku teemalisel ning transpordile, taristule ja energeetikale keskenduval arutelul ning kohtub kahepoolselt Ungari presidendiga.

Reedel toimub Varssavis USA Atlandi Nõukogu (Atlantic Council) konverents „A Stronger Europe for a Stronger Transatlantic Partnership“, kus president Kaljulaid osaleb koos Poola, Bulgaaria ja Horvaatia riigipeadega julgeoleku teemalisel arutelul ning digiühiskonna arenguid analüüsivas diskussioonis.

Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond