- Reset + Prindi

Vabariigi Presidendi palvel kogunes täna Riigikaitse nõukogu

03.07.2017

Täna kogunes Kadriorus Riigikaitse nõukogu, kus arutati meie regioonis lähikuudel toimuvaid sõjalisi õppusi ning julgeolekuasutused andsid ülevaate oma vastutusalast.
„Augustist oktoobrini toimub meist mitte väga kaugel Vene Föderatsiooni relvajõudude regulaarne suurõppus Zapad. Peame olema koos liitlastega ühtviisi nii rahulikud kui valvsad. Suure tõenäosusega harjutatakse suuremahulist sõjalist operatsiooni NATO vastu ning ilmselt näeme ka erinevaid infooperatsioone, mille eesmärk on segadust ja usaldamatust külvata," ütles riigipea pärast nõukogu koosolekut.

Lisaks tänas Vabariigi President politseid ning teisi siseturvalisuse valdkonna ametkondi hea töö eest noorte tantsu- ja laulupeo osaliste turvalisuse tagamisel. „Meie lapsed olid hästi hoitud," rõhutas riigipea.
Samuti andsid erinevad julgeolekuasutused nõukogu liikmetele ülevaate oma vastutusalast.
Riigikaitse nõukogu on nõuandvaks organiks Vabariigi Presidendi juures ning nõukogu istungid toimuvad vastavalt vajadusele. Nõukogu koosseisu kuuluvad Riigikogu esimees, peaminister, Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees, Riigikogu väliskomisjoni esimees, välisminister, kaitseminister, rahandusminister, siseminister, justiitsminister, majandus- ja taristuminister, ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister ning kaitseväe juhataja. Nõukogu arutab riigikaitse seisukohalt olulisi küsimusi ja avaldab nende kohta arvamust.

Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond