- Reset + Prindi

President Kaljulaid kohtus Malta riigipeaga

Kohtumine Itaalia parlamendi alamkoja spiikri Laura Boldriniga
Kohtumine Itaalia parlamendi alamkoja spiikri Laura Boldriniga
© Federica Agamennoni

27.06.2017

Vabariigi President Kersti Kaljulaid kohtus täna Roomas Malta presidendi Marie-Louise Coleiro Preca'ga. Riigipead arutasid kahe riigi koostööd ning Malta kogemusi EL Nõukogu eesistujana.

„Tänasin Malta riigipead selle töö eest, mida nad on viimase poole aasta jooksul teinud EL Nõukogu eesistujana. Sel nädalal läheb teatepulk üle meile ning Malta kogemused on väärtuslikud," ütles riigipea pärast kohtumist.

Kohtumisel keskenduti EL rändekriisile ning Eesti kogemustele digiühiskonna ülesehitamisel. „Lõuna-Euroopas on migratsiooniküsimused oluliselt teravamalt päevakorral, sest jätkuvalt on olukord Vahemere keskosa rändeteel kriitiline. Rändeküsimused saavad üheks oluliseks teemaks ka meie EL Nõukogu eestistumise ajal," sõnas president Kaljulaid.

Riigipea tutvustas Malta presidendile ühtlasi Eesti prioriteete eesistumise ajal. „Rääkisime palju digiteemadest, mis läbivad tegelikult horisontaalselt kõiki meie laual olevaid teemasid. Meie kogemused digiühiskonna ülesehitamisel on jätkuvalt see, mille vastu elavat huvi tuntakse, nii ka Maltal," lisas ta.

Kohtumisel räägiti ka kahe riigi koostööst ning võimalikest ühistest projektidest tulevikus. Kahe riigi presidendid osalesid täna Roomas Women's Forumil ning rahu ja julgeoleku-teemalisel arutelul.

Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond