- Reset + Prindi

President Kersti Kaljulaid avas koolilaste heategevusprojekti "Et suvi ei läheks luhta" uue hooaja

01.06.2017

Vabariigi President Kersti Kaljulaid kutsus täna Tallinnas Raekoja platsil lapsi ja noori liituma tasuta treeningprogrammiga "Et suvi ei läheks luhta", et õpilased saaksid läbi põneva suve tuua oma ellu uusi tutvusi ja huvitavaid pöördeid.

"Et suvi ei läheks luhta" karate- ja judotreeningud toimuvad juuni lõpust kuni augusti lõpuni Tallinnas, Tartus, Pärnus, Rakveres, Kohtla-Järvel, Narvas, Iisakul, Elvas ja Kuressaares. Lisaks uutele tutvustele ja kaks korda nädala toimuvatele treeningutele saavad kooliõpilased hulga erinevaid koolitusi. Lapsed kohtuvad suve jooksul mitmete politseinike, päästeametnike ja kaitseväelastega, et õppida muuhulgas, kuidas säästa ennast ja teisi sekeldustest, et oma lapsepõlv ja hilisem elu turvaliselt ning tervelt läbida. Kuidas hoiduda sattumast ohtlikesse olukordadesse, kuidas käituda vee- või tuleõnnetuste korral ja vältida ohte, mis varitsevad noori internetis.

"Kui me mõtleme inimese elutee peale, mõtleme saatuse peale, mõtleme selle peale, mida me vanaduspõlves lastelastele oma elust räägime, siis mina olen selgelt seda meelt, et inimese elu – see on tehtud otsuste ja valikute summa. Loomulikult on see segatud juhtustega, kröömike õnne ja raskemaid hetki sisse pikitud, kuid paljuski kirjutame me enda elulooraamatu ikkagi ise. Sellega mida me teeme ja sellega, mida me tegemata jätame.

Head 8-18 aastased poisid ja tüdrukud! Teie vanuses me tegelikult hakkame neid otsuseid tegema. Need ei ole lihtsad ning neid valikuid tehes on teinekord raske mõista kõiki mõjusid ja järelmeid. Õnneks on meie, õnneks on teie ümber inimesi, kellele sellistel puhkudel ka otsa vaadata ja nõu küsida. Pere, sõbrad, aga ka kasvõi selle sama "Et suvi ei läheks luhta" programmi ellukutsujad ja läbiviijad. Kõike ei saagi ette teada. Kuid teie vanuses saab juba alati mõelda, enne kui astud mõne sammu. Seda ma kutsun ka alati tegema. Uskuge mind, see tasub ära," kõneles president Kersti Kaljulaid, kes on 1995. aastal käivitunud heategevusprogrammi patroon.

"22 aastat tagasi alanud "Et suvi ei läheks luhta" programm tähendab tuhandeid põnevaid suvesid. Esimestest osalenutest on tänaseks saanud 40. eluaastale lähenevad täiskasvanud, kelle lapsed nüüd programmis kaasa löövad. Ma usun, et mõnegi elulooraamatu on aidanud selles kaasa löömine kirjutada hoopis teistsuguseks, kui see muidu oleks olnud.

Nii suur ettevõtmine saab teoks väga paljude organisatsioonide koostöös. Aitäh teile, Eesti Karate Föderatsioon, Eesti Judoliit ning teie kümned spordiklubid ja treenerid! Aitäh, Päästeameti, Politsei- ja Piirivalveameti, Kaitseväe ning Kaitseliidu inimesed. Aitäh, ministeeriumid ja kohalikud omavalitsused, kes te aitate kaasa sellele, et suvi ei läheks luhta," ütles president Kersti Kaljulaid.


Täpsem info "Et suvi ei läheks luhta" treeningute kohta: www.esell.ee või https://www.facebook.com/karatesuvi


Lisainfo

Jaanus Rahumägi
Eesti Karate Föderatsiooni president
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
+372 51 77 779