- Reset + Prindi

Piltuudis: Riigipea andis Tallinna Pae Gümnaasiumis ühiskonnaõpetuse tunni

24.05.2017

"Eesti on hea koht elamiseks. Me peame hindama seda, mida oleme viimase 25 aasta jooksul saavutanud. Meie digiühiskonna kiire areng on eeskujuks kogu Euroopale," ütles president Kersti Kaljulaid täna Tallinna Pae Gümnaasiumi õpilastele ühiskonnaõpetuse tundi andes.

Riigipea keskendus oma sõnavõtus sel sügisel toimuvale kohaliku omavalitsuse volikogu valimistele ja 16-17-aastaste valimisõigusele, Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisele ning Eesti liikmelisusele NATO-s ja Euroopa Liidus.

President Kaljulaid avaldas lootust, et noorte valimisaktiivsus on kohaliku omavalitsuse volikogu valimistel kõrge. "Mul on üleskutse kõikidele noortele – minge valima! Kindlasti tuleb endale selgeks teha, kes on kandidaadid ja mille eest nad seisavad. Iga piirkonna elanikud teavad ise kõige paremini, mis on nende elukohas puudu ja mida tuleks muuta. Kindlasti on valimiste võitjal kohustus teha koostööd kõikide kogukondadega ning arvestada vastandlike seisukohtadega," ütles riigipea.

President Kaljulaid rääkis nii Eesti kui ka laiemalt Euroopa Liidu ees seisvatest väljakutsetest, peatudes pikemalt globaalsel julgeolekuolukorral ning terrorirünnakutel, mis on tabanud mitmeid riike ja mille eesmärgiks on kõigutada meie ühiskondade stabiilsust. Riigipea nentis, et me elame me ajal, mil Euroopa Liit on proovile pandud.

"Suvel algab Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumine. Loodan, et Eesti eesistumine toob tagasi optimismi, et ühistel väärtustel põhinev Euroopa Liit tuleb nendest kriisidest välja tugevamana," lisas ta.

Riigipea sõnul on oluline kuuluda rahvusvahelistesse organisatsioonidesse nagu Euroopa Liit, ÜRO ja NATO. "Kaitse ja julgeolek on jagamatu. Anname oma panuse kollektiivkaitsesse, sest teame, et liitlased on meiega, kui meil läheb abi vaja," ütles president Kaljulaid.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond