- Reset + Prindi

Riigipea Kevadtormil: Eesti ajateenijad on maailma parimad

Riigipea Kevadtormil: Eesti ajateenijad on maailma parimad
Tapal anti riigipeale ülevaade õppusest.
© Roomet Ild (Eesti Kaitsevägi)

23.05.2017

Vabariigi President Kersti Kaljulaid külastas täna keskpolügoonil kaitseväe suurõppust Kevadtorm, kus kohtus nii Eesti kutseliste kaitseväelaste, ajateenijate ja reservväelastega kui meie liitlaste üksustega, kes õppusel osalevad.

"Juubelihõnguline Kevadtorm oli muljetavaldav – ühelt poolt oli kohal rohkem liitlasi ja tehnikat kui varem ning ka õppus ise on ajaliselt pikem. Aga veelgi olulisem oli näha neid üksusi, ükskõik mis keelt nad siis parasjagu emakeelena kõnelevad, õlg õla kõrval harjutamas. Meie liitlaste jaoks on see võimalus päriselt läbi mängida olukordi, millest nad tavaliselt loevad ainult materjalides. Eesti ajateenijad on maailma parimad ja meil on põhjust nende üle uhked olla," ütles õppuselt naasnud riigipea.

President Kaljulaidi sõnul väärivad lisaks õppustel osalenutele tunnustamist ka need, kes küll ise vormi selga ei tõmba, kuid moodustavad kaitseväelaste jaoks olulise tugivõrgu. "Pereliikmed ja lähedased, aga ka need tööandjad, kes on otsustanud õppusel osalevale reservväelasele palka edasi maksta, on osa meie julgeolekust," sõnas ta.

Riigipead saatis õppusel kaitseväe juhataja kindral Riho Terras. Õppusele lendas riigipea koos USA Euroopa maavägede aseülema kindralmajor Gronskiga kopteril Black Hawk, et tutvuda toimuvaga ka õhust. Tapal anti riigipeale ülevaade õppusest, misjärel siirdus ta maastikule ning kohtus õppusel osalevate kaitseväelastega.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond