- Reset + Prindi

Vabariigi President arutas kohtumisel Poola peaministriga ühiste taristuprojektide tulevikku

08.05.2017

President Kersti Kaljulaid kohtus täna Kadriorus Poola peaministri Beata Szydłoga. Kohtumisel keskenduti kahe riigi koostööle nii julgeoleku valdkonnas kui ka suurtele taristuprojektidele nagu Rail Balticu ehitus ja Balti energiavõrkude ühendamine Lääne-Euroopaga.

"Eesti ja Poola arusaamine rahvusvahelisest julgeolekuolukorrast on väga sarnane ning me teeme head koostööd NATO idatiiva turvalisuse tagamisel," ütles riigipea ja tõi esile poolakate panuse NATO Küberkaitsekeskuses ning avaldas lootust, et Poola õhujõud osalevad peagi ka Ämaris baseeruval NATO Balti õhuturbemissioonil.

Kohtumise keskseks teemaks oli kahe riigi majanduskoostöö ning eeskätt suured, kogu regiooni ühendavad taristuprojektid. "Rail Baltic ei ole vaid kolme Balti riigi projekt, see on uus transpordikoridor, mis ühendab Põhja-Euroopat Euroopa südamega. Lõuna poole jõudmiseks on äärmiselt oluline, et Poola tunneb selle ühenduse vajalikkust ning peaminister Szydło seda kohtumisel ka kinnitas, mille üle on mul väga hea meel," ütles president Kaljulaid.

Balti elektrivõrgu Kesk-Euroopa võrguga sünkroniseerimisel on ühtlasi oluline Poola panus ning riigipea avaldas lootust, et tehnilised ja poliitilised lepped selle protsessi elluviimiseks saavad sõlmitud juba käesoleval aastal.

Lisaks räägiti kohtumisel Eesti prioriteetidest Euroopa Liidu eesistujana teisel poolaastal ning Euroopa Liidu tulevikust.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond