- Reset + Prindi

President Kaljulaid kutsub põhikooliõpilasi heategevusjooksule

President Kaljulaid kutsub põhikooliõpilasi heategevusjooksule
2016. aasta kevadel jooksid lapsed heategevuslikul teatejooksul ka presidendi kantselei ees. Samaaegselt jooksis 21 Eestimaa linnas rohkem kui 9500 last ja noort, mõeldes nendele lastele, kes on liikumisvõime kaotanud.
© Marko Mumm

03.04.2017

President Kersti Kaljulaid kutsub 5.-9. klasside õpilasi osalema 11. mail toimuval üle-eestilisel heategevuslikul teatejooksul, millega kogutakse annetusi liikumisvõime kaotanud laste taastusraviks.

"Teatejooksuga on lastel ühiskonnale anda kaks olulist teadet: sellest, kui tähtis on liikumine, ja kui tähtis on heategevus," ütles president Kaljulaid. "Eriti tore on mõlemat teha koos sõpradega," lisas ta.

12. korda toimuval teatejooksul ei võistelda aja ega kohtade pärast, vaid kutsutakse üles helistama heategevuslikul telefoninumbril 900 7777, kus iga kõne tähendab 7-eurost annetust laste taastusraviks Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitsatsioonikeskuses.

Tänavuse jooksu fookuses on 8-aastase Aleksei ja 17-aastase Matsi ravi toetamine. Mats on varem ka ise teiste laste aitamiseks teatejooksul osalenud, kuid kolm aastat tagasi kaotas ta südame seiskumise tõttu nii liikumis- kui ka nägemis- ja kõnevõime. Aleksei kaotas liikumisvõime sügisel põetud haiguse tagajärjel. Mõlemad vajavad taastusravi tavapärasest suuremas mahus.

President annab stardipaugu Tallinnas Kadrioru pargis toimuvale teatejooksule, lisaks joostakse veel 24 paigas üle Eesti. Esmakordselt korraldatakse heategevuslik teatejooks tänavu Muhus, Peetris, Tõrvas ja Viimsis, juba mitmendat korda jooksevad lapsed Elvas, Haapsalus, Jõgeval, Keilas, Kohtla-Järvel, Kuressaares, Kärdlas, Narvas, Otepääl, Paides, Põlvas, Pärnus, Rakveres, Raplas, Sillamäel, Tallinnas, Tartus, Toilas, Valgas, Viljandis ja Võrus.

Osalema oodatakse 8-liikmelisi võistkondi, kus vähemalt pooled osalejatest on tüdrukud, iga osaleja jookseb 200 meetrit. Täpsemad reeglid ja info registreerumise kohta leiab www.teatejooks.ee.


Lisainfo teatejooksu kohta:

Erik Pallase
Teatejooksu korraldaja
Telefon: 502 1766
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
www.teatejooks.ee