- Reset + Prindi

President Kaljulaid kohtus Euroopa Komisjoni julgeolekuvoliniku Julian Kingiga

President Kaljulaid kohtus Euroopa Komisjoni julgeolekuvoliniku Julian Kingiga
Euroopa Komisjoni julgeolekuvoliniku Sir Julian Kingi ja president Kersti Kaljulaidi kohtumine.
© Arno Mikkor

31.03.2017

President Kersti Kaljulaid kohtus täna Kadriorus Euroopa Komisjoni julgeolekuvoliniku Sir Julian King'iga. Kohtumisel räägiti peagi algavast Eesti eesistumisest Euroopa Liidus. Arutelu fookuses oli küberjulgeoleku tagamine ja võimalused EL-i digiühenduste turvalisuse suurendamine. Volinik oli hästi kursis Eesti digilahendustega alustades kasvõi e-politsei võimalustega, millesarnast enamikes EL-i riikides juurutatud pole.

"Digivõimaluste ellurakendamine ongi koht, kus kogu Euroopa Liit peab ennast kokku võtma ja aru saama, et isegi kui mõni mõte ses vallas tundub esimese hooga pelutav, ei ole turvalisemaks lahenduseks uuesti paberi ja pliiatsi juurde naasmine. Selle asemel tuleb koos EL-is mõelda, kuidas muuta küberlahendusi paremaks ja turvalisemaks ning kuidas need tegelikult muudavad inimeste igapäevast elu lihtsamaks, odavamaks, aga ka turvalisemaks," ütles riigipea pärast kohtumist.

Jutuks tulid ka küberkuriteod ja digitaalse ühiskonna riskid. "Enamasti pole siin probleemid aga tehnilist laadi, probleem peitub pea alati tooli ja monitori vahel," täpsustas president Kaljulaid. "Nii nagu 20 aastat tagasi tõi Tiigrihüpe arvutid ja interneti inimesteni, on meil nüüd vaja uut Tiigrihüpet inimeste igapäevase küberhügieeni teemadel."


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond