- Reset + Prindi

President Kaljulaid: keelekümblusprojektid Valga-Valka piirialal on eeskujuks kogu Eestile

17.03.2017

"Alus- ja huvihariduse korraldus eesti-, vene- ja lätikeelsete laste õpetamisel Valgas ning Valkas on heaks eeskujuks ka teistele Eesti piirkondadele, kus elab erineva emakeelega lapsi," ütles president Kersti Kaljulaid, kes viibib kahepäevasel ringisõidul Valgamaal ja külastas täna Valga Pääsukese lasteaeda ning Valka kunstikooli.

"Kahe linna vaheline piiriülene koostöö lastele mitmekeelse alus- ja huvihariduse pakkumisel on muljetavaldav. Me räägime palju sellest, et vene keelt kõnelevatele lastele on vaja tagada võimalus õppida eesti keelt, aga peaksime mõtlema ka sellele, et eesti keelt kõnelevatel lastel on kasulik õppida teisi keeli," ütles riigipea.

President Kaljulaidi sõnul tuleb kindlasti toetada lapsevanemaid, et nad julgeksid oma lapsi keelekümblusklassidesse panna. "Kindlasti on sellega seotud palju hirme, aga Valgas asuv Pääsukese lasteaed on suurepärane näide, et lapsed saavad väga hästi hakkama," lisas ta.

Pääsukese lasteaed kasutab juba üle kümne aasta keelekümblusmetoodikat ning sai eelmisel aastal ka sihtasutuselt Innove keelekümbluse kvaliteediauhinna.

Valka kunstikoolis toimunud aruteluringis, kus keskenduti piiriülesele koostööle, tõdeti ühiselt, et on ka valdkondi, kus kaks riiki saavad piiriala kodanikele veelgi rohkem vastu tulla nagu näiteks paremate võimaluste tagamine transpordi- ja tervishoiuteenustes.

Vabariigi President kohtub täna ka Valgamaa kohaliku omavalitsuse juhtidega.

Riigipea alustas Valgamaa ringsõitu eile Taageperas, kus ta kohtus külaseltsi liikmetega. President Kaljulaid külastas eile ka palkmajade tootmisega tegelevat ettevõtet Ritsu, Tõrva Avatud Noortekeskust, teravilja kasvatamisega ning sertifitseeritud seemnete paljundamise ja müügiga tegelevat ettevõtet Puide Talu ning Tehvandi spordikeskust.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond