- Reset + Prindi

Vabariigi President: töö ja töötamine on kiires muutumises

15.03.2017

Vabariigi President Kersti Kaljulaid ütles Tööandjate aastakonverentsil "Tuulelohe lend - Töö lõpp?" peetud kõnes, et juba praegu sündivate laste tööikka jõudmisel on arusaamine tööst, töötamisest ja riigi ülesannetest sellega hakkama saamisel oluliselt muutunud.

"Juba praegu võib kohata inimesi, eeskätt noori, kes paljudele tarbimisühiskonna tõekspidamistele vilistavad ning peavad õigeks töötada ainult nii palju, kui neil endi valitud eluviisi juures vaja on," ütles president Kaljulaid ning lisas, et riigi ette seab see suured väljakutsed, sest riik peab ümber mõtestama oma sotsiaalkindlustuse ja -hoolduse süsteemi, tagama inimese töövõime säilitamiseks vajaliku tervishoiu, korraldama elukestvat õpet nii, et inimesed saaks koolituse läbi just seesugust ettevalmistust, mida pidevas muutumises olev majandus hetkel vajab.

"Me peame juba täna arutlema ka selle üle, kuidas saaksid inimesed pensionisüsteemi ja ravikindlustusse panustada, kuigi nad ei tööta igal nädalal ega igas kuus aastas. Riik peab tulevikus käima nagu mesilane õielt õiele ja korjama nektarit, see ei voola enam ühtlase sotsiaalmaksujoana riigikassasse," lisas riigipea.


President Kaljulaidi kõne terviktekst: https://www.president.ee/et/ametitegevus/koned/13126-2017-03-15-12-42-32/index.html


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond