- Reset + Prindi

Piltuudis: Riigipea kohtus Ameerika Ühendriikide Euroopa vägede juhataja kindral Curtis Scaparrottiga

Piltuudis: Riigipea kohtus Ameerika Ühendriikide Euroopa vägede juhataja kindral Curtis Scaparrottiga © Siim Verner Teder (Eesti Kaitsevägi)

14.03.2017

President Kersti Kaljulaid kohtus täna Kadriorus Ameerika Ühendriikide Euroopa vägede juhataja kindral Curtis Scaparrottiga.

"Meie kohtumine kinnitas USA pühendumist panustada Balti riikide julgeoleku tagamisse ning jätkata senist koostööd," ütles president Kaljulaid kohtumise järgselt. Ta lisas, et NATO on viimasel tippkohtumisel vastu võtnud ajaloolisi otsuseid ja nähtavalt tugevdanud Alliansi kollektiivset kaitse- ja heidutushoiakut. "Nüüd tegeleme koos liitlastega nende otsuste elluviimisega ja oli hea kuulda, et USA Euroopa vägede ülemjuhataja on rahul Eesti panusega NATO kirdenurga kaitse tugevdamisse kui meie panusega rahvusvahelistesse operatsioonidesse," tõdes riigipea.


Taustainfo: Saksamaal paiknevale Ühendriikide Euroopa väejuhatusele alluvad Ameerika Ühendriikide maaväe-, õhuväe- ja mereväe üksused, mille ülesandeks on Euroopa liitlaste toetamine ning erinevate operatsioonide ja õppuste läbiviimine. Ameerika Ühendriikide Euroopa vägede juhatajale alluvad ka operatsiooni Atlantic Resolve raames hetkel Eestis teenivad Ühendriikide sõdurid. Kindral Scaparrotti on ühtlasi NATO liitlasvägede Euroopa ülemjuhataja.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond