- Reset + Prindi

President Kaljulaid: Eesti ja Soome koostöö on palju rohkem kui Talsinki

President Kaljulaid: Eesti ja Soome koostöö on palju rohkem kui Talsinki
Riigipea külastamas Latokartano kooli Helsingis.
© Raigo Pajula

08.03.2017

Vabariigi President külastas Soome riigivisiidi käigus Tamperet, kus kohtus linnajuhtidega ning tutvus sealse tehnikaülikooliga. Riigipea osales ka ülikooli, omavalitsuse ja ettevõtete vahelise koostöö teemalisel arutelul.

President Kaljulaid ütles kohtumisel Tampere linnajuhtidega, et kui veel paarkümmend aastat tagasi oli keel see, mis kahte riiki ja rahvast ühendas, siis tänaseks on omavahelised suhted ja läbikäimine muutunud nii tihedaks, et piltlikult vaid keel ja kultuur on see, mis on Soome lahe kallastel erinev. "Ja see koostöö on palju laiem, kui vaid Tallinna ja Helsingi piirkondade vahel," ütles riigipea ning tõi esile Tartu ja Tampere linnade ning ülikoolide tihedat läbikäimist.

Vabariigi President alustas eile riigivisiiti Soome Vabariiki. Täna hommikul külastas riigipea Latokartano kooli Helsingis. Visiidi lõpetab suursaadik Margus Laidre ja proua Tiina Laidre vastuvõtt Eesti saatkonnas.

Riigipead saatvasse ametlikku delegatsiooni kuuluvad ka Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ja Euroopa Liidu asjade komisjoni liige Kalle Palling, haridus-ja teadusminister Mailis Reps, ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo, Eesti Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras, Tallinna Tehnikaülikooli rektor Jaak Aaviksoo, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja juhatuse esimees Toomas Luman äridelegatsiooni juhina, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu asekantsler Viljar Lubi, Riigi Infosüsteemi Ameti peadirektor Taimar Peterkop ning Eesti Reservohvitseride Kogu esimees kapten Andre Lilleleht. Riigivisiidil osaleb ka 41-liikmeline äridelegatsioon.

Riigivisiit on Vabariigi Presidendi kõrgeima tasemega visiit, mis toimub vastu võtva maa riigipea ametlikul kutsel. Riigivisiidi raames olid eraldi programmid ministritele, kaitseväe juhatajale, äridelegatsioonile jt.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond