- Reset + Prindi

Riigikaitse nõukogus arutati Eesti ettevalmistusi NATO liitlasvägede saabumiseks

10.02.2017

Täna kogunes Vabariigi Presidendi kutsel Riigikaitse nõukogu, kus kaitseminister ja kaitseväe juhataja andsid ülevaate täiendavate NATO liitlasvägede saabumisest Eestisse vastavalt Alliansi otsusele möödunud aasta Varssavi tippkohtumisel.

"Liitlasvägede saabumine ja meiepoolsed ettevalmistused selleks on graafikus ning ma tunnustan kõiki, kes sellesse panustanud on," ütles president Kaljulaid. Ta lisas, et on selge, et eriti just esimesel aastal on üle 1000 liitlassõduri saabumine suur väljakutse, mistõttu peame olema valmis ka võimalikele ootamatustele reageerima. "Usun, et me näeme varsti erinevaid pahatahtlikke infooperatsioone, libauudiseid ning muid tegevusi, mille eesmärgiks on segaduse külvamine ja väärinfo levitamine. Eeskätt soovitan selles osas pea külmana hoida ning suhtuda igasugu "sensatsioonidesse" allikakriitiliselt," sõnas Kaljulaid.

Riigipea sõnul on NATO pataljoni saabumine sel kevadel oluliselt Eesti heidutust tugevdav meede. "Aga heidutus ei saa kunagi valmis. See peab vastama reaalsele ohuhinnangule ning julgeolekukeskkonna muutudes tuleb ka heidutust vastavalt kohendada. See töö jätkub ka pärast liitlaste saabumist," ütles president Kaljulaid.


Riigikaitse nõukogu on nõuandvaks organiks Vabariigi Presidendi juures ning nõukogu istungid toimuvad vastavalt vajadusele. Nõukogu koosseisu kuuluvad Riigikogu esimees, peaminister, Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees, Riigikogu väliskomisjoni esimees, välisminister, kaitseminister, rahandusminister, siseminister, justiitsminister, majandus- ja taristuminister, ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister ning kaitseväe juhataja. Nõukogu arutab riigikaitse seisukohalt olulisi küsimusi ja avaldab nende kohta arvamust.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond