- Reset + Prindi

President Kaljulaid külastas Pärnumaad

President Kaljulaid külastas Pärnumaad
President Kersti Kaljulaid külastas Pärnumaa Kutsehariduskeskuses ka pagaritöökoda.
© Arno Mikkor

02.02.2017

President Kersti Kaljulaid külastas täna Pärnumaa visiidi käigus kohalikke ettevõtteid ja haridusasutusi, kohtus vabakonna esindajate ja omavalitsuste juhtidega ning viis pärja Pärnu Vabadussõja mälestussamba juurde.

Hommikul arutas president Kaljulaid Pärnumaa turismiarendajatega võimalusi Pärnut külastajatele veelgi atraktiivsemaks muuta, sealhulgas ka võimalusi parandada transpordiühendusi – Rail Balticu ja lennujaama kaudu. Riigipea soovitas neil, kes toetavad Rail Balticu ehitamist samuti oma seisukohta valjusti välja öelda, sest tihti jäävad meedias kajama rohkem vastuhääled.

Seejärel külastas riigipea Pärnumaa Kutsehariduskeskust ning esines 10. Haridusjuhtide Aastakonverentsil avakõnega. Kutsehariduskeskuses kohtus president Kaljulaid direktori, õppejõudude ja õpilastega ning külastas erinevaid õperuume. Riigipea sõnul on väga oluline, et koolid teeksid koostööd ettevõtetega nii nagu Pärnu Kutsehariduskeskus ja lisas, et sellised head koolid peaksid endast rohkem rääkima, et õpilased neid kindlasti üles leiaksid.

Pärastlõunal külastas Vabariigi President AS Wendret, kus tegevjuht Vahur Roosaar tutvustas ettevõtte tegevust ja arengusuundi ning arutati võimalusi tootmise suurendamiseks suurema automatiseerimise teel ning seda, kuidas ettevõtted saavad kohalikule kogukonnale rohkem tagasi anda.

MTÜs Pesapuu arutas president Kaljulaid Pärnumaa vabakonna esindajatega, milliseid teenuseid saaksid pakkuda omavalitsustes vabatahtlikud ja kolmas sektor ning milline võiks olla erasektori roll. Riigipea sõnul teadvustab kohalik kogukond oma vajadusi kõige paremini ning see on väga positiivne, et kolmas sektor osutab murekohtadele ning pakub ise lahendusi.

President Kaljulaid kohtub täna veel Pärnumaa kohalike omavalitsuste juhtidega.

Reedel külastab riigipea Raplamaal Pahkla Camphilli Küla, osaühingut Harviker, loomeruumi BAAS, Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistut ning kohtub Raplamaa kohalike omavalitsuste juhtide ja Valtu Külaseltsiga.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond