- Reset + Prindi

President Jõgevamaal: avalike teenuste osutamisest koos vabakonnaga saaks uus Eesti edulugu

President Jõgevamaal: avalike teenuste osutamisest koos vabakonnaga saaks uus Eesti edulugu
President Kersti Kaljulaid külastamas Põltsamaa noorte- ja elukestva õppe keskust.
© Vabariigi Presidendi Kantselei

17.11.2016

Vabariigi President on täna ja homme ringsõidul Jõgeva- ja Tartumaal, kus kohtub vabakonna esindajate ja omavalitsusjuhtidega ning külastab erinevaid ettevõtteid ja riigiasutusi.

Ringsõitu alustas riigipea Jõgevamaa Gümnaasiumist, kus andis ühiskonnaõpetuse tunni ning vastas õpilaste küsimustele. Sama kooli õpilane Kaisa Saluste saatis terve tänase päeva Vabariigi Presidenti töövarjuna.

Kohtumisel Jõgevamaa omavalitsustega tõusis ühe teemana üles ka haldusreform. "Pärast haldusreformi peavad kõik omavalitsused hakkama mõtlema ka selle peale, kuidas uues olukorras pakkuda avalikke teenuseid. Tulevikus tehakse seda koostöös vabakonnaga. Täna toimub see peamiselt spordi- ja kultuurivaldkonnas, aga kui me suudame ka teistes valdkondades selle muudatuse teha, siis see võiks olla järgmine Eesti edulugu," ütles riigipea. Ainult nii on tema hinnangul võimalik saavutada, et tulevikus saavad inimesed just neile vajalikke teenuseid siis, kui neil seda vaja on, mitte aga neid teenuseid, mida riigil parasjagu pakkuda on.

Põltsamaal külastas riigipea noorte- ja elukestva õppe keskust, kus kohtus noorte katusorganisatsioonide esindajatega. Lisaks tutvus ta Põltsamaa vallas TK-Team AS tegevusega.

Homme kohtub Vabariigi President Tartu linnajuhtidega ja MTÜ Iseseisev Elu eestvedajatega, külastab Eesti Rahva Muuseumi ning ettevõtteid Fortum ja Salvest.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond