- Reset + Prindi

Vabariigi Presidendi nõunikuks saab Liia Hänni

Vabariigi Presidendi nõunikuks saab Liia Hänni
Esiplaanil Liia Hänni.
© Raigo Pajula

31.10.2016

Vabariigi Presidendi nõuniku ametikohale asub e-demokraatia ekspert Liia Hänni. Hänni vastutusvaldkondadeks saavad haridus, teadus, infoühiskond ja demokraatiaküsimused.

Viimased 11 aastat on Hänni juhtinud e-Riigi Akadeemia e-demokraatia programmi, mille eesmärgiks on info- ja kommunikatsioonitehnoloogia abil parandada ja uuendada demokraatia toimemehhanisme ühiskonnas ning riigivalitsemises. Hänni osaleb aktiivselt ka vabakonna tegemistes.

"Mulle on südamelähedane avatud ja kodanike osalusel põhinev demokraatia. Pean oluliseks seda tunnetust, et riik on meie kõigi oma," ütles Hänni.

Liia Hänni (PhD) on lõpetanud Tartu Ülikooli füüsika erialal. Ta on süvitsi tegelnud Eesti riigi taastamise küsimustega olles vastavate töörühmade liige ning Põhiseaduse Assamblee redaktsioonitoimkonna esimees. 1990. aastal valiti ta nii Ülemnõukogu kui ka Eesti Kongressi saadikuks. Ta on valitud Riigikogu VII, VIII ja IX koosseisu liikmeks, aastatel 1992–1995 oli ta omandireformi läbiviimise eest vastutav minister. Hänni on Riigivapi II klassi teenetemärgi kavaler.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond