- Reset + Prindi

President Kaljulaid kuulutas välja e-identimise ja e-tehingute usaldusteenuste seaduse

President Kaljulaid kuulutas välja e-identimise ja e-tehingute usaldusteenuste seaduse © Vabariigi Presidendi Kantselei

18.10.2016

President Kersti Kaljulaid kuulutas täna välja Riigikogu poolt vastu võetud e-identimise ja e-tehingute usaldusteenuste seaduse, mis aitab luua ühise aluse turvalisele elektroonilisele suhtlusele kodaniku, ettevõtja ja ametiasutuse vahel.

Euroopa Liit soovib suurendada usaldust elektrooniliste tehingute vastu siseturul ning e-identimise ja e-tehingute usaldusteenuste seadusega luuakse riigisisene regulatsioon e-identimise ja e-tehingute usaldusteenuste Euroopa Liidu määruse rakendamiseks. Määrus reguleerib e-identimise piiriülest kasutust ning ühtsete reeglite alustel selliste usaldusteenuste osutamist siseturul nagu e-allkiri, ajatempel ja veebisaidi autentimine. Määrus aitab kaasa digitaalse ühtse turu edendamisele ja lihtsustab internetipõhiste piiriüleste teenuste kasutamist.

E-identimise koostöö järgi peavad liikmesriikide asutused digitaalallkirju vastastikku tunnustama 2016. aastal ja elektroonilist identiteeti 2018. aastal. Liikmesriigid võivad teiste liikmesriikide elektroonilist identiteeti vastastikku tunnustada ka juba varem.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond