- Reset + Prindi

President Kaljulaid kohtus Euroopa Komisjoni rändevolinikuga

17.10.2016

President Kersti Kaljulaid kohtus täna Kadriorus Euroopa Komisjoni rände, siseküsimuste ja kodakondsuse voliniku Dimitris Avramopoulosega, et arutada Euroopa olukorda rändekriisi valguses.

Kohtumisel tõdeti, et Euroopa Liidu liikmesriigid on jätkuvalt silmitsi rändekriisiga kaasnevate väljakutsetega, kuid olukord on võrreldes eelmise aastaga paranenud.

Euroopa Komisjoni rändevoliniku Avramopoulose hinnangul on Eesti põgenike ümberpaigutamises eeskujuks teistele liikmesriikidele.

"Euroopa rändekriisi lahendamine on võimalik vaid solidaarsuse ja koostöö vaimus. Kõik liikmesriigid peavad selle eesmärgi nimel ühiselt pingutama," ütles president Kaljulaid.

Kohtumise üheks peateemaks oli ka julgeoleku olukord Euroopas ja üha sagenevad terrorismirünnakud. Riigipea rõhutas, et tõhus infojagamine liikmesriikide vahel on terrorismivastases võitluses võtmetähtsusega. "Igal Euroopa Liidu kodanikul on õigus tunda ennast turvaliselt. Selle tagab liikmesriikide politseiasutuste ja eriteenistuste omavaheline koostöö," lisas president Kaljulaid.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond