- Reset + Prindi

Intervjuu Islandi rahvustelevisioonile

03.12.2017

President Kaljulaid rääkis intervjuus, millise muutuse on Eesti elatustase viimase 26 aasta jooksul läbi teinud, mil riik sai sõltumatult areneda: "Eesti keskmine palk peale taasisiseseisvumist ma ütleksin, ei olnud suurem kui 30 eurot kuus ja nüüd on see 1200 eurot."

Ka ELiga ühinemise otsus oli oluline samm nii demokraatia säilitamiseks kui ka teiste Euroopa riikidega kauplemise suurendamiseks. "Me vajame seda struktuuri ka meie piirkonna demokraatlike väärtuste kaitsmiseks, et veenduda, et me ei ole menüüs, vaid laua taga. Samuti on meie majandus orienteeritud ekspordile 80%, nii et vajame vaba turgu ja Euroopa turgu. Eriti Skandinaavia turg on meie loomulik partner, mis aitab meie majandusel areneda, "ütles riigipea.

Eesti-Venemaa suhete kohta ütles president Kaljulaid, et need on üldiselt rahulikud. Ta ütles, et kõige vastuolulisem küsimus on 2014. aastal allkirjastatud piirileping, mida Venemaa valitsus ei ole veel ratifitseerinud. Kaljulaid kommenteerib ka asjaolu, et Island oli esimene riik maailmas, mis tunnistas Eesti iseseisvust: "Välisministeeriumi ees on koht, mida nimetatakse Islandi väljakuks ja see kirjeldab meie suhteid väga hästi. Need on soojad ja head. Väikeriigid ei pea nii tugevalt kinni formaalsustest, neil ei ole karmi protokolli, nii et saame üksteisega väga hästi. "

Link kogu intervjuule.