- Reset + Prindi

"Kersti Kaljulaid: suur osa eestlasi saavad teha ilma püksata oma kodule tiiru peale", Maaleht, 31. märts 2017

© Arno Mikkor

31.03.2017

Vabariigi president Kersti Kaljulaid külastas neljapäeval Hiiumaad ja andis ka Hiiumaa gümnaasiumis ühiskonnaõpetuse tunni.

Õpilased esitasid presidendile kolm küsimust, kirjutab Hiiu Leht. Marii Vispeli küsimus oli, mis soodustaks inimeste kolimist maapiirkondadesse. President vastas, et selleks on töö muutumine, st töö, mis ei eelda füüsilist kohapeal olemist. Kaljulaid ennustas, et niisuguste töökohtade arv, mis samal ajal on kõrge lisandväärtusega ja hästi tasustatud, on kiirel tõusuteel. Teisalt leidis president, et inimene väärtustab päris palju seda, et tal on ruumi.

Ta tsiteeris majandusteadlast Andres Arrakut, kes on öelnud, et kogu rikkas Euroopas on imevähe inimesi, kes saavad teha tiiru peale oma kodule ehk käia ümber oma maja. "See on tohutu rikkus, et meil Eestis see võimalus on, aga mis veel parem, suur osa eestlasi saavad teha ilma püksata oma kodule tiiru peale," selgitas president.

Auditooriumitäie õpilaste-õpetajate muheluse saatel kinnitas ta, et just see privileeg toobki ükskord inimesed maale tagasi. See juhtub siis, kui neil on võimalus ära elada sellist tööd tehes ja siis kasvab ka huvi linnast maale kolida. "Ma kardan, et see aeg ei ole kaugel, kui maa hind Hiiumaal on Kalamaja maa hinnaga võrdne," ennustas president.


Artikkel Maalehe veebilehel.