- Reset + Prindi

"Kaljulaidu on ametissevalimise puhul õnnitlenud kümned riigipead", BNS, 24. oktoober 2016

24.10.2016

TALLINN, 24. oktoober, BNS - President Kersti Kaljulaidu on ametissevalimise puhul õnnitlenud kümned riigipead ning samuti mitmete rahvusvaheliste organisatsioonide juhid.

Presidendi kantselei pressiesindaja sõnul on Kaljulaiule praeguse seisuga presidendiks valimise puhul õnnitluse saatnud ligi poolsada kroonitud pead, riigipead või rahvusvahelise organisatsiooni juhti. Ta lisas, et õnnitlusi laekub pidevalt, kuna need saabuvad diplomaatilise postiga, mis võtab aega.

Kroonitud peadest on Kaljulaidu õnnitlenud Belgia kuningas Philippe, Hispaania kuningas Felipe VI, Jaapani keiser Akihito, Luksemburgi suurhertsog Henri, Maroko kuningas Mohammed VI, Norra kuningas Harald V, Rootsi kuningas Carl XVI Gustav ja Ühendkuningriigi kuninganna Elizabeth II.

Riigijuhtidest on Kaljulaidu õnnitlenud teiste seas Leedu president Dalia Grybauskaitė, Läti president Raimonds Vējonis, Soome president Sauli Niinistö, Venemaa president Vladimir Putin, Poola president Andrzej Duda, Gruusia president Giorgi Margvelašvili, Hiina president Xi Jinping, Prantsusmaa president François Hollande, Saksamaa president Joachim Gauck ja kantsler Angela Merkel, Türgi president Recep Tayyip Erdoğan, Ukraina president Petro Porošenko ja Valgevene president Aleksandr Lukašenko.

Samuti on Kaljulaiule õnnitluse saatnute seas Euroopa Komisjon president Jean-Claude Juncker, NATO peasekretär Jens Stoltenberg, Balti Assamblee president Jānis Vucāns ning asepresidendid Giedrė Purvaneckienė ja Helir-Valdor Seeder ning Euroopa kohtu president Koen Lenaerts.


Tallinna toimetus
Baltic News Service