Kõned

Vabariigi President Carolin Illenzeeri Fondi heategevuslikul õhtusöögil 22. aprillil 2016

Vabariigi President Carolin Illenzeeri Fondi heategevuslikul õhtusöögil 22. aprillil 2016

Lugupeetud koosviibijad,


Iseseisvuse taastamise järgset Eesti kaitseväge on paljuski vorminud välismissioonid, neist Iraak ja Afganistan on olnud meile ränkade kaotustega.

Sel aastal tähistame neljandat korda Eesti kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide tunnustamiseks mõeldud päeva ja kanname solidaarsuse märgiks rinnas sinilille märki. Homne päev on meenutus ja tunnustus Eesti eest sõdinud meeste ja naiste vaprusele.

Tunnen Vabariigi Presidendina, riigikaitse kõrgema juhina, ja ka lihtsalt kodanikuna uhkust meie kaitseväe üle. Olen nii kuulnud kui ise kogenud meie kaitseväelaste professionaalsust ning pühendumust.

Olen kümnel ametiaastal saatnud Paldiskist teele kõik välismissioonid, pidades seda oma kohuseks. Kui kodanik teenib riiki, siis peab kodanik ka teadma, et riik tema panust väärtustab. Tänagi soovisin sõduriõnne peagi Lõuna-Liibanoni suunduvale üksusele.

Eesti riigikaitse on hästi hoitud ja arendatud. Koalitsioon ja opositsioon on olnud ühtsed sõjalise riigikaitse tugevdamisel. Siin ei ole keegi proovinud päevapoliitikast endale või oma erakonnale punkte noppida. Loodan, et selline riigimehelikkus kestab ka edaspidi.

22.04.2016

UUDISED

Algab arvamuslugude ja fotovõistlus "Eesti JA Põhjamaad – Eesti KUI Põhjamaa?"

Tartu Ülikooli eetikakeskus koostöös haridus- ja teadusministeeriumi, Põhjamaade Ministrite Nõukogu, TÜ maailma keelte ja kultuuride kolledži ning Vabariigi Presidendi Kantseleiga kuulutas välja arvamuslugude ja fotovõistluse "Eesti JA Põhjamaad – Eesti KUI Põhjamaa?".

04.05.2016

 

President Ilves Narvas: ettevõtlus tähendab inimeste toimetulekut

President Ilves Narvas: ettevõtlus tähendab inimeste toimetulekut

"Narvas nagu kõigis Eesti paikades on oluline ettevõtlikkus ja ettevõtlus, mis tähendab töökohti ja inimeste toimetulekut," ütles president Toomas Hendrik Ilves, kes külastas eile ja täna piirilinnas mitmeid erinevates valdkondades tegutsevaid firmasid.

03.05.2016

 

President Ilves: piirivalvurid Narvas hoiavad ka kogu Eesti turvatunnet

President Ilves: piirivalvurid Narvas hoiavad ka kogu Eesti turvatunnet

"Narvas on nüüd Euroopa Liidu välispiiri üks kaasaegsemaid, infotehnoloogilisemaid ning kiirema läbilaskevõimega piiripunkte," tunnustas president Toomas Hendrik Ilves, kes täna koos Ieva Ilvesega tutvus viimase Narva piiri- ja tollipunktiga.

02.05.2016