Kõned

President Toomas Hendrik Ilves ettevõtlusgalal 8. oktoobril 2015 Noblessneri valukojas

President Toomas Hendrik Ilves ettevõtlusgalal 8. oktoobril 2015 Noblessneri valukojas

Mu daamid ja härrad, lugupeetavad ettevõtjad, head sõbrad.


Nädal tagasi otsustas valitsus, et 8ndat oktoobrit teame Eestis edaspidi ettevõtjapäevana. Et siis mõtleme ettevõtlikele inimestele kui ühise väärtuse loojatele ja heaolu parandajatele.

Olen selle uue tähtpäeva asutamisega väga nõus. Ettevõtlikkuse ja ettevõtluseta Eesti ei arene. Tublisid ettevõtjaid tuleb meeles pidada ja selleks olemegi täna siia kogunenud.

Ometi pole ma päris veendunud, et ettevõtjad just seesugusest päevast siiani suurt puudust on tundnud. Tõsi, tunnustust pole kunagi liiga palju ja kui seda soovitakse jagada erilisel päeval, siis minugi poolest.

Aga oma paljudest vestlustest ettevõtjatega, nii traditsioonilise kui niinimetet uue majanduse vedajatega, on mulle pigem meelde jäänud, et tähtpäevade kõrval ootab erasektor avalikult midagi hoopis argipäevasemat.

Nad ootavad avatud ja argumenteeritud arutelu küsimustes, mille lahendamisest sõltub Eesti ettevõtete ja koos sellega kogu majanduse käekäik. Maksupoliitika. Hariduspoliitika. Ettevõtluspoliitika. Ekspordi toetamine. Teaduse ja innovatsiooni jõudmine majandusse ehk teadusasutuste ja ülikoolide koostöö ettevõtetega.

08.10.2015

Fotoalbum

UUDISED

Indrek Ulst on noor ettevõtja 2015

Indrek Ulst on noor ettevõtja 2015

President Toomas Hendrik Ilves kuulutas eile hilisõhtul toimunud Eesti parimate ettevõtete auhinnagalal välja noore ettevõtja 2015, kelleks on Indrek Ulst, ettevõttest Mooncascade OÜ. Konkursil kandideeris 21 ettevõtlikku inimest ning nominendid olid lisaks Indrek Ulstile Siim Nellis ettevõttest Huum ja Alissa Vassilkova ettevõttest Alfred & Partners.

09.10.2015

Fotoalbum

 

Aasta ettevõte 2015 on Kodumaja

Aasta ettevõte 2015 on Kodumaja

Tänasel pidulikul auhinnagalal Eesti Parimad Ettevõtted 2015 pälvis Aasta Ettevõtte tiitli ehitusettevõte Kodumaja. Aasta Ettevõte valiti Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) konkursi Ettevõtluse Auhind ning Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Eesti Tööandjate Keskliidu Konkurentsivõime Edetabeli parimate seast.

08.10.2015

Fotoalbum

 

President Ilves avaldas kaastunnet Ungari endise riigipea Árpád Göncz’i surma puhul

"Minus tekitas suurt kurbust ja valu teade, et kommunismiikkest vaba Ungari esimene riigipea, suur demokraat ja julge kodanik Árpád Göncz on surnud," kirjutas president Toomas Hendrik Ilves Ungari kolleegile János Áder'ile saadetud kaastundekirjas.

07.10.2015