Kõned

Vabariigi President võidupühal 23. juunil 2016 Võrus

Vabariigi President võidupühal 23. juunil 2016 Võrus

Head kaitseliitlased.
Head liitlased.
Hea Eesti rahvas.


Viimase paari aasta vältel oleme ilmselt kõik tajunud, et meid ümbritsev julgeolekuolukord on varasemaga võrreldes väga erinev.

Meie murede alla on kirjutatud meie põhiküsimused:

Mis saab meist?
Mis saab Eestist?
Mis saab Euroopast?

Inimene soovib ikka uskuda, et olevik võib olla igavene. Olgu ta sellega rahul või nagu sagedamini, rahulolematu, et asjad ei lähe kiiremini paremaks. Harva mõtleme aga, et olevik võib kiiresti muutuda ja muutuda täielikult.

Enam ei kulge Eesti nii rahulikel teedel, nagu mäletame viimasest paarist aastakümnest. On muutunud Euroopa. On muutunud maailm.

Ajalugu on täis hoiatavaid näiteid vaid oleviku põhjal otsustamisest. Meie enda puhul oli see eredamalt 1939. aasta silmi sulgev lootus, et Eesti jääb maailmast puutumata, kitsalt läbi tollase oleviku ehk mõistetav, aga nagu me teame tagasivaate täppisteadlastena – siis tegelikult hukatuslik.

23.06.2016

Fotoalbum

UUDISED

Piltuudis: presidendipaar kohtus Ruhnus kohalike elanikega

Piltuudis: presidendipaar kohtus Ruhnus kohalike elanikega

"Ruhnu on meie jaoks üks väga eripärane paik," märkis president Ilves, kes külastab koos abikaasaga täna Ruhnu saart ning kohtub kohalike elanikega. "Kaunis ja kauge saar keset merd, kus aastasadu elasid rannarootslased, kes hoidsid oma eripalgelist kultuuri ja elustiili, mis kestis ja arenes eraldatult Rootsimaast. Selle kõige traagiline lõpp ning tänane Ruhnu, kauge kuid kutsuv. Seda kõike ja ka midagi muud on Ruhnu ka meie heade naabrite lätlaste jaoks. Ning seda juba pea sada aastat."

20.07.2016

Fotoalbum

 

Presidendipaar külastab Ruhnu saart

President Toomas Hendrik Ilves ja Ieva Ilves külastavad Ruhnu saart, et kohtuda kohalike elanikega ning avada Ruhnu inimeste elu kajastav fotonäitus.

20.07.2016

 

President Ilves andis Madalmaade suursaadikule üle teenetemärgi

President Ilves andis Madalmaade suursaadikule üle teenetemärgi

President Toomas Hendrik Ilves kohtus täna presidendi kantseleis 2013. aastast Eesti Vabariigis resideeriva ja nüüd ametist lahkuva Madalmaade Kuningriigi suursaadiku Jos Schellaars'iga ning andis talle üle Maarjamaa Risti I klassi teenetemärgi Eesti ja Madalmaade koostöö silmapaistva edendamise eest.

19.07.2016

Fotoalbum