konedVabariigi Presidendi
Kantselei

Vabariigi Presidendi Kantselei toetab Vabariigi Presidenti seadusest tulenevate ülesannete täitmisel. Kantselei korraldab Vabariigi Presidendi riigisisest ja -välist suhtlemist, juhib infovahetust meedia, avalikkuse ja teiste partneritega, valmistab ette õigusakte, haldab Vabariigi Presidendi valitsemisele kuuluvat riigivara ning täidab teisi ülesandeid.

A. Weizenbergi 39
15050 Tallinn

tel. 631 6202
faks:631 6250
vpinfo@vpk.ee

Kõned

- Reset + PDF Prindi

Vabariigi President Ugala teatri avamisel 18. märtsil 2017

Mõtleme minevikust:
Jaan Toomingas, "Rahva sõda" ja "Põhjas".
Kaarin Raid, "Juudit" ja "Kirsiaed".
Peeter Tammearu, "Niskamäe kired" ja "Keisri hull".
Kalju Komissarov, "Ja sajandist on pikem päev" ning "Vennad Lautensackid".

Kaljut ei ole täna enam meiega, see minek just nüüd, kui teater jälle oma uksed avab, kust Kalju enam kunagi sisse ei tule, jääbki just niimoodi me hinge.

Me oleme täna siin, et tähistada teatrimaja uut vormistamist. Kuid see maja, mis justkui püüab kinni kõik kesklinna poolt laskujad, millest mööda saab vaid gravitatsioonile jõuga vastu astudes, on ikkagi eelkõige lihtsalt teatri kodu. Nimetatud etenduste ja paljude muude lavastuste kodu. Mu loend on käepärase mälu poolt koostatud, neid etendusi mäletavad mitmed põlvkonnad, kes bussitäite kaupa või rongiga Ugalasse kohale on tahtnud tulla.

Eestis ei ole provintsiteatreid selle sõna nukras tähenduses, sest kõik Eesti teatrid on keskpaika rahva südant. Ega muidu oleks võimalik ka nende kinnisvarasse investeerida, ikka ainult valija tellimusel saavad demokraatlikus riigis niisugused asjad juhtuda. Mõnes linnas võib-olla valitsejad ei kuula olulist osa oma kultuurihuvilisest rahvast ja mõni teater aheldatakse aastakümneteks väheste võimaluste kütke, aga enamasti siiski läheb me teatritel õnneks.

18.03.2017

loe edasi

 

Märts

Veebruar

Jaanuar

Detsember 2016

November 2016

Oktoober 2016