- Reset + Prindi

Online häkatonil "Hack the Crisis"

15.03.2020

Tere tulemast!

Mul on täna õhtul tõeliselt hea meel tervitada rahvusvahelist üldsust, kes üritab võidelda selle keeruka olukorraga, milles kõik praegu ühiskondadena oleme. Nüüd on aeg tõestada kontseptsiooni, mida oleme siin Eestis juba 20 aastat järele proovinud.

Oleme 20 aastat olnud kujunev digitaalne rahvas ja nüüdseks saame nimetada ennast juba väljakujunenud digirahvaks. Peame selles kriisis üksteist aitama, sest ei saa olla ainult valitsus või kriisikomisjon, mis meie probleemide lahendamise nimel töötab – peame tingimata ka ise selle nimel pingutama. Meie digitaalne kogukond, kelle suur austaja ma olen, on teinud just seda – koondanud jõud ja mõelnud ideedele ning olen üsna kindel, et mõned neist ideedest on teostatavad ja mõned neist päästavad elusid.

Isegi kui teie ideede tulemusel saab päästetud ükski elu, olen selle eest äärmiselt tänulik. Samuti hoiate te lootust – ka see on kriisis väga oluline. Nagu üksteisega koos olemine, isegi kui oleme füüsiliselt kaugel. Me oleme inimesed, hoolime üksteisest ja otsime koos lahendusi. Digitaalsed kogukonnas teavad, kuidas neid lahendusi leida.

Tänan teid kõiki ja loodan, et teil on suurepäraseid ideid.