Kõned

Aasta vabatahtlike tunnustamisel Jõhvi kontserdimajas

Head vabatahtlikud, vabatahtlike kaasajad ja toetajad – tuhat tänu teile veel kord!

See tund siin saalis pakkus meile väikese läbilõike Eestist. Ilusast ja elusast Eestist. Teie kehastate oma tegevusega sellist Eestit ja näitate teed ka teistele.

Vahel kuulen, et vabatahtlikust tegevusest räägitakse kui mingist ajutisest abinõust, aseainest seal, kuhu professionaalid ei jõua. Tõsi, nii mõnelgi juhul on vabakond esimene ärkaja, kiirem reageerija, kes näitab kätte probleemid ja lahenduse, mille osutamise avalik võim siis üle võtab. Kuid see on ainult osa sellest, miks me vabatahtlikke vajame.

Mõelda vabatahtlikest kui amatööridest, keda läheb vaja vaid seni, kuni riik või kohalik omavalitsus pärale jõuab ja asjad enda kätte võtab, pole üksnes ebarealistlik, vaid ka lugupidamatu, sest see ei arvesta väärtusega, mida vabatahtlikud loovad.

Vaatame ringi. Me näeme vabatahtlikke, kes riskivad oma eludega päästes teiste elusid. Vabatahtlikke, kes teevad väga keerulist tööd, aidates neid, kel on raske – olgu haiguse, puude, kiusamise või vägivalla tõttu. Vabatahtlikke, tänu kellele kestavad ja arenevad meie kultuuri- ja spordiharrastused, õpiringid ja talgupäevad. Vabatahtlikke, kes rakendavad oma erialast talenti ning kogemusi lisaks palgatööle seal, kus selle eest maksmine üle jõu käiks.

Tänu sellele on me elu tervem, sisukam ja ilusam.

Ja on ka selge, et vajadus selliste tegevuste järele ei kao. Kuigi elame praegu jõukamalt ja paljude kriteeriumite järgi paremini kui kunagi varem, ei vähene vajadus vabatahtlike järele, kes neid asju teeks. Vastupidi. Olen kindel, et meie tulevik tähendab hoopis suuremat rolli sellisele omaalgatusele kõikides tähtsates eluvaldkondades.

Aastakümneid oli näiteks teedevõrgu plaanimisel peamiseks lähenemiseks, et vaadati, kuhu ummikud tekkisid ning tehti siis sinna laiemaid, kiiremaid teid. Kuid laiemad ja kiiremad teed üksi toovad esmajoones kaasa rohkem autosid ja peagi jälle uusi ummikuid.

01.12.2018

 

Uudised

President Kaljulaid arutas Senegali riigipeaga kahe riigi koostööd

President Kaljulaid arutas Senegali riigipeaga kahe riigi koostööd

Vabariigi President on täna töövisiidil Senegalis, kus kohtus Dakaris president Macky Sall’iga. Kohtumisel keskenduti peamisel e-riigi ja digiküsimustele, aga ka regiooni julgeolekule ning koostööle rahvusvahelistes organisatsioonides.

07.12.2018

 

President Kaljulaid arutas oma Benini kolleegiga kahe riigi koostööd

President Kaljulaid arutas oma Benini kolleegiga kahe riigi koostööd

President Kersti Kaljulaid alustas täna koos äridelegatsiooniga ametlikku visiiti Benini ja see on ka esimene Eesti riigipea ametlik visiit Aafrikasse. Kohtumisel Benini presidendi Patrice Taloniga arutati kahe riigi suhteid, julgeolekuolukorda Saheli regioonis, koostöövõimalusi e-riigi arendamisel ning Eesti kandideerimist ÜRO Julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks.

05.12.2018

 

President Kaljulaid on sel nädalal visiidil Beninis ja Senegalis

President Kaljulaid on sel nädalal visiidil Aafrikas, kus kohtub Benini ja Senegali riigipeadega, et tutvustada meie e-riigi lahendusi ja leida uusi turge Eesti ettevõtetele ning arutada Eesti kandideerimist ÜRO Julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks. Riigipead saadab Eesti äridelegatsioon, kes sõlmib kohapeal mitu koostöölepet.

05.12.2018