Kõned

Vabariigi President Balti keti aastapäeval Lilli piiripunktis 23. augustil 2019

Vabariigi President Balti keti aastapäeval Lilli piiripunktis 23. augustil 2019

Head kaasmaalased!
Kallid sõbrad Lätist ja Leedust!

Maailmas midagi ei muutu, kui meie midagi ei muuda.
Sa tegema pead kõik, mis suudad, ja isegi kui suurt ei suuda.

Ka siis, kui oled ahelates, ka surma suus, ka võlla all veel
on vaja lüüa hädakella: Oh inimesed, olge valvel!

Nii kirjutas kord sügaval ja masendaval okupatsiooniajal August Sang oma „Laulus veriste kätega mehest“. Ta kirjutas õiglusest ja mittenõustumisest kurjusega.

Eestis, Lätis ja Leedus olid õnneks olemas need inimesed, kes lõid hädakella ka ahelates ja võlla all ning kelle julgus kõige karmimatel aegadel andis lootust ja uuristas vaikimise ja suletuse lämmatavat müüri.
 
Täna, 40 aastat tagasi avalikustati Balti apell, millele olid oma allkirja andnud 45 julget kolmelt maalt: 4 eestlast, 6 lätlast ja 35 leedukat kolmest okupeeritud Balti riigist. Aastapäevad hiljem andsid 40 kirjale oma allkirja meie kultuuritegelased, kes tundsid muret eesti keele ja kultuuri kestmise pärast. Mõni aeg hiljem kasvasid juba rahvaliikumised Eesti looduse ja muinsuste kaitsmiseks.

23.08.2019

 

Uudised

President Kaljulaid: Balti võimas vabaduse kett andis lootust paljudele

President Kaljulaid: Balti võimas vabaduse kett andis lootust paljudele

Eesti, Läti ja Leedu võimas vabaduse kett vale ja ebaõigluse vastu andis lootust paljudele rahvastele ja sellega tõukasime tagant muutusi kogu Euroopas, ütles president Kersti Kaljulaid täna Balti keti 30. aastapäeva tähistamisel Lilli piiripunktis.  

23.08.2019

 

President Kaljulaid külastab Pärnumaa saari

President Kersti Kaljulaid külastab täna-homme Manijat ja Kihnut ning osaleb Lilli piiripunktis Balti keti 30. aastapäeva tähistamisel.

Täna sõidab riigipea Manijale, kus kohtub kohalikus muuseumis saarerahvaga. Õhtupoolikul osaleb president Kaljulaid Viljandimaal Mulgi vallas asuvas Lilli piiripunktis Balti keti 30. aastapäevale pühendatud pidustustel.

23.08.2019

 

President Kaljulaid kohtus India asepresidendi Venkaiah Naiduga

President Kaljulaid kohtus India asepresidendi Venkaiah Naiduga

„Loodan, et see ajalooline visiit süvendab meie poliitilisi sidemeid, annab tugeva tõuke majandussuhetele ja hoogu koostööle IKT, kõrghariduse ja e-valitsemise vallas,“ ütles president Kaljulaid pärast kohtumist.

21.08.2019