Kõned

President Kersti Kaljulaidi lauakõne Eestisse riigivisiidile saabunud Leedu Vabariigi presidendi Dalia Grybauskaitė auks korraldatud riigiõhtusöögil 5. juunil 2017 Kõltsu mõisas

Austatud president Grybauskaite, lugupeetud kohalviibijad, head Eesti ja Leedu sõbrad,

mul on tõesti hea meel, et te võtsite vastu minu kutse külastada Eestit. Suur rõõm on teid siin võõrustada. Meie tänased vestlused on olnud sisulised ja südamlikud, sama sisulised ja südamlikud kui on meie riikide ja rahvaste vahelised suhted.

Olen saanud veelkord kinnitust, et näeme meid ümbritsevat maailma üsna ühtemoodi – nii seda, mis meie riike ohustab kui ka seda, mida tuleks ette võtta nende ohtude vähendamiseks ja kontrollimiseks. Nagu ütlevad diplomaadid – me kasutame üsna ühesuguseid jutupunkte. Ja see ei kehti vaid välispoliitika kohta. Sest kui ma vaatan Eesti-Leedu suhteid, näen, et meie riigid teevad pea igas valdkonnas – alates kultuurist ja lõpetades energiaga – tihedat ja sisulist koostööd.

Oleme viimastel aastatel üheskoos, tihti koos meie ühise naabri Lätiga, palju olulist ette võtnud nii regionaalsel, Euroopa kui ka globaalsel tasandil. Näiteid ühiselt ellu viidud algatustest on tänaseks palju, kuid töö oluliste algatuste kallal, eriti energia ja transpordi vallas, alles käib. Olen kindel, et suudame üheskoos viia meie riikidele strateegiliselt olulised projektid eduka lõpuni.

Tihe julgeolekualane koostöö on alati olnud väga oluline meie kahepoolsetes suhetes. Koos tegutsedes ning üksteist toetades ka kõige raskematel aegadel, oleme saavutanud edu oma julgeoleku kindlustamisel. Samas tuleb tõdeda, et meie töö selles vallas ei ole lõppenud, ega lõpe iial.

05.06.2017

 

UUDISED

Riigipea kuulutas välja 27 seadust

President Kersti Kaljulaid kuulutas täna välja 27 erinevat seadust. Teiste hulgas said riigipea allkirja haldusreformi, pakiroboteid, taksoteenust ja riigipea puhkust reguleerivad seadused.

22.06.2017

 

President Kaljulaid arutas ekspertidega Eesti metsanduse olukorda

President Kaljulaid arutas ekspertidega Eesti metsanduse olukorda

President Kaljulaid arutas ekspertidega Eesti metsanduse olukorda
Vabariigi President Kersti Kaljulaid kohtus täna Kadriorus metsandusvaldkonna ekspertidega, kellega arutas Eesti metsade olukorra ning metsanduspoliitika suundumuste üle.

21.06.2017

 

Eesti riigipeale andsid volikirjad Argentina, Tuneesia ja Mongoolia suursaadikud

Eesti riigipeale andsid volikirjad Argentina, Tuneesia ja Mongoolia suursaadikud

President Kersti Kaljulaidile andsid täna Kadriorus oma volikirjad Helsingis resideeriv Argentina Vabariigi suursaadik T.E. hr Facundo Vila, Varssavis resideeriv Tuneesia Vabariigi suursaadik T.E. hr Sghaier Fatnassi ning Stockholmis resideeriv Mongoolia suursaadik T.E. hr Mendsaikhan Enkhsaikhan.

Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond

15.06.2017