Kõned

Vabariigi Presidendi aastavahetuse tervitus 31. detsembril 2016

Vabariigi Presidendi aastavahetuse tervitus 31. detsembril 2016

Head Eestimaa inimesed


Midagi on sellel aastal siiski läinud ka prognoosidele vastavalt – 31.detsember jääb ikka aasta viimaseks päevaks ja selle päeva viimastel minutitel on presidendil võimalus me aastat hinnata ja uut ennustada.

Ma soovin, et järgmine aasta tuleks globaalses mõttes lootustandvam ja - igavam. Eestimaalastele on see aasta siiski olnud kaunis lahke. Me asume maailma suurtest vapustustest füüsiliselt veidi eemal.

Kuid ainult füüsiliselt. Ka täna õhtul ei saa ma jätta Süüriale mõtlemata. See kurbus on piisavalt lähedal, et mõista – rahu ja heaolu ei ole kunagi iseenesest mõistetavad. Nende nimel tuleb teha iga päev tööd, täpselt nii nagu oma pere heaolu nimel.

Selle töö nähtavad viljad, näiteks üleeuroopaline avalik diskussioon Euroopa kaitsmisest või NATO tegevus kollektiivkaitse tagamisel, võivad vahel tekitada meis tunnet, et meiegi oleme otseselt ja vahetult ohustatud. Siiski – kas pole parem see arutelu ja sellest sündinud otsused, kui vaikimine ja otsustamatus? Ohud ja riskid sünnivad vaikimisest ja otsustamatusest, mitte tegutsemisest.

31.12.2016

 

UUDISED

President Kaljulaid õnnitles president Donald Trumpi

President Kaljulaid õnnitles president Donald Trumpi

President Kersti Kaljulaid saatis täna õnnitluskirja Ameerika Ühendriikide 45. presidendile Donald Trumpile tema ametisse astumise puhul.

20.01.2017

 

President Kaljulaid: Järvamaal on tugevad kogukonnad

President Kaljulaid: Järvamaal on tugevad kogukonnad

Eile külastas Vabariigi President Järvamaad, kus tutvus kohalike ettevõtete, asutuste ja kodanikuaktivistidega. Riigipea sõnul paistab Järvamaa silma tugevate kogukondadega, kes tahavad ise oma piirkonna jaoks midagi ära teha.

19.01.2017

Fotoalbum

 

Vabariigi President külastab sel nädalal Järva- ja Viljandimaad

Vabariigi President Kersti Kaljulaid on kolmapäeval ringsõidul Järvamaal ning neljapäeval Viljandimaal. Visiidi käigus külastab ta erinevaid ettevõtteid ja asutusi, kohtub vabakonna esindajate ning kohalike omavalitsuste juhtidega.

16.01.2017