Kõned

Vabariigi President Carolin Illenzeeri Fondi heategevuslikul õhtusöögil 22. aprillil 2016

Vabariigi President Carolin Illenzeeri Fondi heategevuslikul õhtusöögil 22. aprillil 2016

Lugupeetud koosviibijad,


Iseseisvuse taastamise järgset Eesti kaitseväge on paljuski vorminud välismissioonid, neist Iraak ja Afganistan on olnud meile ränkade kaotustega.

Sel aastal tähistame neljandat korda Eesti kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide tunnustamiseks mõeldud päeva ja kanname solidaarsuse märgiks rinnas sinilille märki. Homne päev on meenutus ja tunnustus Eesti eest sõdinud meeste ja naiste vaprusele.

Tunnen Vabariigi Presidendina, riigikaitse kõrgema juhina, ja ka lihtsalt kodanikuna uhkust meie kaitseväe üle. Olen nii kuulnud kui ise kogenud meie kaitseväelaste professionaalsust ning pühendumust.

Olen kümnel ametiaastal saatnud Paldiskist teele kõik välismissioonid, pidades seda oma kohuseks. Kui kodanik teenib riiki, siis peab kodanik ka teadma, et riik tema panust väärtustab. Tänagi soovisin sõduriõnne peagi Lõuna-Liibanoni suunduvale üksusele.

Eesti riigikaitse on hästi hoitud ja arendatud. Koalitsioon ja opositsioon on olnud ühtsed sõjalise riigikaitse tugevdamisel. Siin ei ole keegi proovinud päevapoliitikast endale või oma erakonnale punkte noppida. Loodan, et selline riigimehelikkus kestab ka edaspidi.

NATO toel ja Eesti sihikindluse tulemusel on viimase paari aastaga meie kaitsepoliitika saavutanud ühe olulise eesmärgi: liitlaste üksused on Eestis kohal. Itaalia, Saksamaa, Belgia, Hispaania ja teised Euroopa liitlased – nemad on solidaarsed meie julgeolekumuredega, mis muudab iseenesest mõistetavaks meie solidaarsuse ka nende murede suhtes. See on elementaarne.

22.04.2016

UUDISED

President Ilves kohtus Eesti Panga juhatusega

President Ilves kohtus Eesti Panga juhatusega

Eesti vajab majanduse üldiseks edendamiseks, mis tähendab ka inimeste heaolu ja toimetuleku paranemist, suuremat pilti haaravaid poliitilisi valikuid, mitte keskendumist pisiasjadele nagu riigilõivude ja trahvide tõstmine, tõdes president Toomas Hendrik Ilves, kes täna kohtus Eesti Panga presidendi Ardo Hanssoni ning asepresidentide Ülo Kaasiku ja Madis Mülleriga.

28.04.2016

Fotoalbum

 

Eesti riigipeale andsid usalduskirjad Kirgiisi, Indoneesia, Sloveenia ja Bangladeshi suursaadikud

Eesti riigipeale andsid usalduskirjad Kirgiisi, Indoneesia, Sloveenia ja Bangladeshi suursaadikud

President Toomas Hendrik Ilvesele andsid täna Kadriorus oma usalduskirjad Minskis resideeriv Kirgiisi Vabariigi suursaadik Kubanychbek Omuraliev, Helsingis resideeriv Indoneesia Vabariigi suursaadik Wiwiek Setyawati Firman, Varssavis resideeriv Sloveenia Vabariigi suursaadik Robert Krmelj ja Kopenhaagenis resideeriv Bangladeshi Rahvavabariigi suursaadik Muhammad Abdul Muhith.

26.04.2016

Fotoalbum

 

Soome president Sauli Niinistö abikaasaga tuleb Eestisse riigivisiidile

Soome president Sauli Niinistö abikaasa Jenni Haukio'ga on nende esimesel riigivisiidil Eestis 17. ja 18. mail. Tallinnas võtab Soome riigipea vastu president Toomas Hendrik Ilves, külalisel on kohtumised ka Riigikogu esimehe Eiki Nestori ja peaminister Taavi Rõivasega.

25.04.2016