Kõned

Vabariigi President aasta vabatahtlike tunnustamisel Lihulas

Vabariigi President aasta vabatahtlike tunnustamisel Lihulas

Eile Toila Vabatahtliku Merepääste 10. aastapäeva aktusel rääks siseminister, kuidas eesistumise ajal küsisid välismaised ajakirjanikud temalt, kuidas on Eestis laiapindne riigikaitse korraldatud. Tema hakkas muidugi kohe meie kõikidest toredatest vabatahtlikest rääkima. Seepeale ajakirjanik küsis, et ja palju te siis neile vabatahtlikele maksate, et vabatahtlikud seda asja teeks? Anvelt siis mõtles ja ütles, et umbes 1,3 miljonit. Ajakirjanik noogutas rahulolevalt. Mille peale Anvelt lisas, et ei, mitte eurodes, vaid 1,3 miljonit tänu. Ja seda saab ka kordistada vajadusel, see ei ole raske.

Täna küsis ajakirjanik minult, kas me peaks rohkem märkama vabatahtliku tööd ja tegevust. See on selles mõttes veider küsimus, et me teeme seda tööd ja samal ajal ju ka märkame seda ja loomulikult me kõik ka tunnustame seda. Nii nagu te ei ole tegemist kuhugi kaugele ära delegeerinud—näiteks riigile või ajakirjandusele—samamoodi ei saa ka märkamist ära delegeerida. Lõppude lõpuks on meie ühiskond täpselt selle 1,3 miljoni inimese igapäevase tegevuse summa. Ükskõik mida me teeme, me kõik kogu aeg panustame omaenda ühiskonda.

Vabatahtlik töö on eriti hea panus, sest see on selline rätsepatöö. Ma ei tea ühtegi vabatahtlikku tegevust, mida saaks teha teemast mööda või sihtgrupist mööda. Vabatahtlik inimene ei raiska oma aega ja ta suudab alati teha õiget asja õigel ajahetkel, õiges kohas, õigetele inimestele. Teiselt poolt, kui me teeme kõrgemalt ja kaugemalt korraldatud riigi poolt osutatavate teenustena, siis seal on tihti see risk, et midagi nagu on, aga seda ei ole õigel ajal, õiges kohas või õiges mahus. Vabatahtliku töö puhul seda ei saa juhtuda.

10.12.2017

 

UUDISED

President Kaljulaid nimetas ametisse 9 kohtunikku

President Kaljulaid nimetas ametisse 9 kohtunikku

President Kersti Kaljulaid nimetas täna Vabariigi Presidendi Kantseleis ametisse üheksa uut esimese astme kohtunikku: Viktor Bome, Maret Hallikmaa, Roman Levin, Siiri Malmberg, Heili Sepp, Juhan Siider, Dina Sõritsa, Anu Talu ja Endla Ülviste.

18.12.2017

 

President Kaljulaid alustab homme ringsõitu omavalitsustes

Vabariigi President alustab homme Valgamaal ringsõitu haldusterritoriaalse reformi järel moodustunud uutes ühinenud omavalitsustes. Kolme päeva jooksul kohtub riigipea Tõrva, Otepää, Antsla, Rõuge ja Valga volikogu liikmete ning kohalike ettevõtjate ja kohaliku elu edendajatega.

18.12.2017

 

President Kaljulaid: eestlaste maavara asub kahe kõrva vahel

President Kaljulaid: eestlaste maavara asub kahe kõrva vahel

"Tänased laureaadid näitavad taaskord, et Eestis on võimalik saada head haridust igas Eesti paigas—nii Võrus, Tallinnas, Tartus kui Palal. Eestlaste maavara asub kahe kõrva vahel, mistõttu peame kõikjal hoidma ja arendama oma ühtluskooli," ütles president Kersti Kaljulaid täna Kadriorus Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu 2017. aasta noore haridustegelase preemiaid ja reaalteaduste eripreemiat üle andes.

2017. aasta noore haridustegelase preemiad said Tartu Annelinna Gümnaasiumi matemaatika õpetaja Maksim Ivanov, Anna Haava nimelise Pala Kooli direktor Grete-Stina Haaristo ja Võru Gümnaasiumi direktor Karmo Kurvits. Reaalteaduste eripreemia pälvis Tallinna Reaalkooli keemia õpetaja ja õppealajuhataja Martin Saar.

14.12.2017