Kõned

Vabariigi President Arvo Pärdi Keskuse avamisel 13. oktoobril 2018

Vabariigi President  Arvo Pärdi Keskuse avamisel  13. oktoobril 2018

Kallis Arvo! Siit väga kaugel, teisel pool maakera, kuulasin tänasele mõeldes üle Sinu pala "Spiegel im Spiegel", "Peegel peeglis".

See Sinu nelikümmend aastat tagasi, sundlahkumise eel, kirjutatud teos kõnetab tänases segadust tekitavalt mitmekesises maailmas võibolla rohkem veel kui kunagi varem. Eriti siis, kui olla kodust kaugel.

Kuulasin ja mõtlesin sellele, kuidas päike samal ajal Eestimaa sügises punaseid vahtralehti välja valgustab. Vaatasin mõttes koduste mändide punetavaid tüvesid, kui sügisene päike enne liiga madalale vajumist nad korraks niimoodi helendama lööb, et vaikus muutub lauluks.

Spiegel im Spiegel. Kümme minutit dialoogi, küsimist ja vastamist, kordamist, järelemõtlemist, selgimist, aktsepteerimist.

Sinu muusika kaudu kogeme, et üks kaalutud heli peidab endas rohkem kui helide mass.

Mõistame, et vaikus kõnetab rohkem kui paljusõnalisus, et visa ühtlane astumine viib kaugemale kui rähklemine.

13.10.2018

 

Uudised

President Kaljulaid esineb täna Soomes ärifoorumil

Vabariigi President on täna töövisiidil Soome Vabariigis Rootsi-Soome kultuurikeskuse Hanaholmeni ärifoorumil, kus esineb kõnega ja osaleb paneelis "Eesti, Soome ja Rootsi 3.0."

16.10.2018

 

President Kaljulaid kohtus Armeenia peaministriga

President Kaljulaid kohtus Armeenia peaministriga

Armeenias töövisiidil viibiv president Kersti Kaljulaid kohtus täna Jerevanis Armeenia peaministri Nikol Pašinjaniga. Kohtumise peateemadeks olid Armeenia hetkeseis ja demokraatlik areng ning Eesti-Armeenia koostöö.

12.10.2018

 

President Kaljulaid kohtus Jerevanis oma Armeenia kolleegiga

President Kaljulaid kohtus Jerevanis oma Armeenia kolleegiga

Armeenias töövisiidil viibiv president Kersti Kaljulaid kohtus täna Jerevanis Armeenia presidendi Armen Sarkissianiga. Kohtumise peateemadeks olid Armeenia reformiprotsess ning kahe riigi koostöö tihendamine digi- ja turismivaldkonnas.

11.10.2018