Kõned

Vabariigi President Võidupühal Kärdlas 23. juunil 2015

Vabariigi President Võidupühal Kärdlas 23. juunil 2015

Head kaitseliitlased.
Head liitlased.
Hea Eesti rahvas.


Olen igal aastal Võnnu lahingu aastapäeval ehk Võidupühal rääkinud Eesti kaitsest ja julgeolekust. Ja täna, nagu paraku ka aasta tagasi, täna on millest rääkida.

Poolteist aastat on Euroopas käinud sõda.

Krimm on annekteeritud, Vene väed sõdivad Ukraina territooriumil Donetski ja Luganski oblastis.

Eestile on see toonud äratundmise, et meie vabadus, kindlustunne ja julgeolek pole üldsegi nii iseenesestmõistetavad, nagu olime harjunud arvama.

Aga me õppisime veel midagi. Me õppisime, et meie liitlased on Eestiga solidaarsed. Ka need, kes selles kahtlesid, teavad nüüd, et Eestil on usaldusväärsed liitlased.

Heitkem kiire pilk lähiminevikku.

23.06.2015

Fotoalbum

UUDISED

Piltuudis: Maarjamaa Risti I klassi teenetemärgi üleandmine Moldova suursaadikule

Piltuudis: Maarjamaa Risti I klassi teenetemärgi üleandmine Moldova suursaadikule

President Toomas Hendrik Ilves kohtus Ärmal peagi lähetust lõpetava Moldova suursaadikuga Eestis Victor Guzuniga ja andis talle üle Maarjamaa Risti I klassi teenetemärgi. See on tunnustuseks suursaadik Guzuni pühendumusele ja sihikindlusele Eesti-Moldova suhete edendamisel ning samuti erinevate koostööprojektide algatamisel kahe riigi kohalike omavalitsuste vahel.

 

29.06.2015

 

President Ilves on peakõnelejaks Venemaa poliitikat arutaval esinduslikul ümarlaual Berliinis

President Toomas Hendrik Ilves lendas täna Berliini, kus ta on peakõneleja Venemaa praegusele poliitikale pühendatud ümarlaual, mille korraldavad rahvusvahelistele suhetele keskenduv mõjukas Itaalia mõttekoda Reset-DoC ehk Reset-Dialogues On Civilizations ning Saksa Välispoliitika Ühing.

25.06.2015

 

President Ilves vastuseks Postimehe ja Eesti Päevalehe palvele kommenteerida maksuseaduste muutmise viisi Riigikogus

President Toomas Hendrik Ilves:

Seaduseelnõude arutelu Riigikogus, kui valitsus sidus nende vastuvõtmise usaldushääletusega, ei olnud demokraatliku parlamentaarse riigikorra vääriline käik. Rääkisin sellest juba 2009. aasta iseseisvuspäeva kõnes, mil ütlesin, et valitsuse soov või vajadus teha isegi toonase majanduskriisi ajal karme ja kiireid otsuseid ei vabasta valitsust vastutusest hoolida parlamentaarsuse põhimõtetest, sest ka siis tegi valitsus Riigikogus eelarve vähendamist arutades sellest oma usalduse küsimuse.

25.06.2015