Kõned

Vabariigi President konverentsil Latitude59

Vabariigi President konverentsil Latitude59

Armsad Latitude59 külalised!

Kõigest kaks aastat tagasi selgitasin teile, miks ja kuidas lõime Eestis oma digiriigi ja -ühiskonna. Milline näeb välja digimuutuse läbi teinud ühiskond ja kuidas see tavapäraselt toimib – sellest räägime täna. Samuti sellest, mis juhtub ühiskonnas, kui digiriik ei toimi tavapäraselt.

Me ju teame, et tehnoloogiamaailmas on kaks aastat pikk aeg.

Kaks aastat tagasi moodustas IT-sektor Eesti SKP-st veidi üle 4%. Täna on see 7%. Ma võin teile kinnitada, et SKP pole kahanenud, see on hoopis kasvanud, nii et kasvutrend on selles sektoris olnud väga selge. Me kasvame mitte niivõrd siin, Eestis, vaid globaalselt – maailmas, Aafrikas.   Just Aafrikas kasvame ootamatult hästi. See maailmajagu otsib võimalust arenguhüppeks ja seda ei hoia tagasi kivisse raiutud struktuurid. Ja mis on Eesti firmade jaoks veel olulisem – see maailmajagu pole küllastunud suurtest firmadest, kes tulevad oma valmislahendustega ja ütlevad, et palun kohaldage oma vajadused minu lahendustega. Aafrika riigid on avatud Eesti mõtlemisele. Kõik, eriti e-valitsemist ja e-teenuseid puudutav peab olema „õmmeldud tellija mõõdu järgi“, sest see aitab säilitada kultuuri.

16.05.2019

 

Uudised

President Kaljulaid osaleb täna Kiievis Ukraina presidendi ametissevannutamisel

President Kersti Kaljulaid on täna ühepäevasel töövisiidil Ukrainas, kus osaleb Kiievis Ukraina uue presidenti Volodõmõr Zelenskõi ametissevannutamise tseremoonial. Lisaks on kavas riigipeade kahepoolne töökohtumine.

”Ukraina on Eesti jaoks oluline partner ja välispoliitiline prioriteet. Rindejoon Ida-Ukrainas ei jookse mitte ainult Ukraina külade vahel, vaid erinevate väärtusruumide ja maailmade vahel. Sõja ja okupatsiooni lõpetamine Ukrainas, aga ka Ukraina reformidele uue hoo andmine on kogu Euroopa huvides. Seda ei tohi unustada. Euroopa ja läänemaailm ei tohi korrata 2008. aastal Gruusias tehtud vigasid,” selgitas Vabariigi Presidendi välispoliitika nõunik Lauri Kuusing.

20.05.2019

 

President Kaljulaid: müra Euroopas ei tähenda veel tormi

President Kaljulaid: müra Euroopas ei tähenda veel tormi

Ehkki meid ümbritsev häältesagin võib vahel tekitada tunnet, et torm on tulekul, on toetus Euroopa Liidule veerandsajandi kõrgeim ja suurem osa Euroopa Liidu elanikest tunneb, et sinna kuulumine on end õigustanud, ütles president Kersti Kaljulaid eile Lennart Meri konverentsi õhtusöögil Lennusadamas.

18.05.2019

 

PILTUUDIS: President Kaljulaid kohtus Saksa Liitvabariigi kaitseministriga

PILTUUDIS: President Kaljulaid kohtus Saksa Liitvabariigi kaitseministriga

President Kersti Kaljulaid kohtus täna Kadriorus Saksa Liitvabariigi kaitseministri Ursula von der Leyeniga, et arutada Eesti ja Saksamaa julgeolekualast koostööd Euroopa Liidus ja NATOs.

Riigipea sõnul annab Saksamaa NATO liitlaste suurendatud kohaloleku raames suure panuse meie piirkonna julgeoleku suurendamisesse, seda eriti õhuturbe missioonidel. Pikemalt arutati veel Brexiti mõju Euroopa kaitsekoostööle, strateegilise kommunikatsiooni mõju valimistele ning kuidas paremini arendada NATO ja Euroopa võimekust võtta kaitsevaldkonnas kasutusele uusi tehnoloogiaid.

17.05.2019