Kõned

Vabariigi President Vabariigi aastapäeva kontserdil ja vastuvõtul Eesti Rahva Muuseumis

"Soovin teile südamest õnne meie Isamaa sünnipäeval. See päev liidab meid rõõmus ja mures, töös ja võitluses. Lubage rahva nimel kinnitada: Eesti on tänulik, et riigi kõige tähtsamat päeva pühitsevad meiega koos kõik meie naabrid; kogu Põhjala riikide pere eesotsas Soomega; ning Euroopa Liidu ja Atlandi Liidu riigid, meie poliitilised partnerid."

Nõnda alustas oma kõnet Eesti Vabariigi 80. sünnipäeval president Lennart Meri. Ja mul on siiras rõõm nentida, et kõik nimetatud on jätkuvasti me kõrval – selle erisusega, et nüüd oleme meie juba täiesti võrdse tegijana ses rivis.

24.02.2018

 

UUDISED

Kadriorus toimus esmakordselt riigipeade ja abikaasade lõuna

Kadriorus toimus esmakordselt riigipeade ja abikaasade lõuna

Vabariigi President Kersti Kaljulaid ja Georgi-Rene Maksimivoski pakkusid täna Kadriorus Eesti sajanda sünnipäeva eel piduliku lõunasöögi meie eelmistele riigipeadele ja nende abikaasadele.

22.02.2018

 

Vabariigi President kohtub aprillis USA president Donald Trumpiga

President Kersti Kaljulaid kohtub 3. aprillil Washingtonis oma USA kolleegi Donald Trumpiga. Kolme Balti riigi ja USA presidendi ühise kohtumise peateemadeks on julgeolek ja majanduskoostöö.

„See kohtumine meie iseseisvuse 100. aastapäeval kinnitab veelkord Balti riikide ja USA erilist sidet ja head koostööd," ütles Vabariigi Presidendi välisnõunik Lauri Kuusing, kes meenutas, et USA ei tunnustanud kunagi Nõukogude okupatsiooni Balti riikides.

22.02.2018

 

President Kaljulaid teenetemärkide saajaile: olete Eesti meile koduks ehitanud

President Kaljulaid teenetemärkide saajaile: olete Eesti meile koduks ehitanud

„Te kõik olete ehitanud Eestit nagu ehitatakse kodu – niihästi sirkli ja höövliga kui ka kunsti ja muusikaga. See töö on korda läinud, nagu südamega tehtud asjad ikka korda lähevad," ütles president Kersti Kaljulaid täna Narvas riiklike teenetemärkide üleandmisel.

Alates sellest, kui Eesti taastas omariikluse, on üks inimpõlv peale kasvanud, rääkis riigipea. „Näeme toonaseid lapsi täna juba siingi saalis. 1990ndate alguse noortest on saanud kogenud keskealised. Tänutundega mõtleme toonastele vanadele, kes veel tänagi meie seas või juba esivanemate juurde läinud. Tehtud on üks inimpõlv tööd. Üks inimpõlv tööd iseseisva Eesti heaks."

21.02.2018