Kõned

President Kaljulaid lastekaitsepäeval

President Kaljulaid lastekaitsepäeval

Kallid laste parimad sõbrad ja kallid Eestimaa lapsed!

Tänavu tuli 1. juuni meile teisiti, nii nagu on tulnud teisiti kõik hommikud alates 12. märtsist. Lapsed, täitsa erakordsel viisil, on pidanud suurtega võrdselt osalema meie inimeste elude päästmises. Lapsed, nii nagu suuredki, on pidanud paljust toredast loobuma selleks, et ühiskonnas oleks kroonviiruse põhjustatud kurbust nii vähe kui võimalik.
Lapsed, muide, on elupäästjatena silma paistnud ka varem. Pea igal aastal, kui jagatakse elupäästjamedaleid, saab selle ka mõni vapper laps või nooruk. Tänavu on vaprad olnud kõik lapsed, kõik noored. Kallid, lapsed, selle eest teile suur aitäh!

Lapsed on meie ühiskonna kõige siiram osa. Neis on usk headusesse ja see tugevam kui meis, suurtes, kui elu on neile senini näidanud oma paremat külge – turvalist kodu ja koolikeskkonda, turvalist tänavat, linna ja riiki.

Lapse lootust  ja suureks kasvamise põnevust-ärevust ei tohiks rikkuda miski, mis paneb teda kahtlema asjaolus, et ka temal on ühiskonna liikmena õigused ja kohustused nagu meil kõigil, ja nende õiguste ja kohustuste tasakaalust sündiv vabadus viia täide kõik oma unistused.

01.06.2020

 

Uudised

President Kaljulaidist saab Rohelise Kooli liikumise patroon

President Kersti Kaljulaid annab sel reedel Tartus üle Rohelise Lipu keskkonnamärgised rohkem kui kolmekümnele keskkonnateadlikult ja jätkusuutlikult toimetavale koolile ja lasteaiale üle Eesti. Riigipeast saab ühtlasi üleilmse programmi Eesti patroon.

„Meie otsused mõjutavad meid ümbritsevat tänapäeval rohkem kui eales varem ja enesekindlate keskkonnateadlike noorte sirgumine on meie suurim lootus kliimamuutustega toime tulemiseks. Vaid nii saame kindlad olla, et tulevane otsustajate põlvkond on meie omast nutikam ja paremate eelteadmistega, et keskkonnaprobleemidega hakkama saada,“ selgitas riigipea Rohelise Kooli programmi olulisust.

03.06.2020

 

President Kaljulaid külastab sel nädalal Lõuna-Eestit

President Kersti Kaljulaid läheb kolmapäeval visiidile Valgamaale ja Tartusse, kus külastab kohaliku elu eestvedajaid ja ettevõtteid ning lõpetab ringkäigu Peipsi peal tragimisega.

Riigipea alustab visiiti kolmapäeva hommikul, külastades Tartumaal Vana-Kuustes asuvat ja marjakasvatusega tegelevat Marjamaa talu. Talul on 30 ha põllumaad ja seal kasvab ligikaudu 100 tonni marju aastas. Seejärel astub president Kaljulaid läbi Valgamaa möödunud aasta parimast tootmisettevõttest P-Tech OÜ, mis toodab mootorrattajuppe hard enduro tsiklitele. 

Edasi on planeeritud jalutuskäik Valga valla arhitekti Jiri Tinteraga, kelle meeskonna töö “Väärikas kahanemine” esindab Eestit järgmisel Veneetsia arhitektuuribiennaalil, ja koos tutvutakse Valga keskväljaku ning piiriülese linnasüdame arendusprojektiga.

02.06.2020

 

President Kaljulaid kuulutas täna välja neli seadust

President Kersti Kaljulaid kuulutas täna välja Riigikogu liikmete kaugosalust võimaldava seaduse, samuti kasvuhoonegaaside heitkoguse arvestamist ja Põhjamaade Investeerimispanga juhatajate nõukogu pädevuse täiendamist puudutavad muudatused, ning Euroopa Prokuratuuri töös osalemiseks vajaliku seaduse.

28.05.2020