Kõned

President Toomas Hendrik Ilves riigiõhtusöögil Soome Vabariigi presidendi ja proua Jenni Haukio auks Tallinnas 17.05.2016

President Toomas Hendrik Ilves  riigiõhtusöögil Soome Vabariigi presidendi ja proua Jenni Haukio auks Tallinnas 17.05.2016

Lugupeetav president Sauli Niinistö ja proua Jenni Haukio.
Head sõbrad Soomest ja Eestist.

Arvoisa presidentti Sauli Niinistö ja rouva Jenni Haukio.
Hyvät suomalaiset ja virolaiset ystävät.


Me tervitame riigivisiidile saabunud Soome presidendipaari mitmes mõttes tähenduslikus hoones. Siinsamas "Estonia" teatrimaja kontserdisaalis kogunes 97 aastat tagasi Eesti Asutav Kogu, et luua seaduslikud alused noorele riigile, mis oli veel sõjas oma iseseisvuse eest.

17.05.2016

Fotoalbum

UUDISED

President Ilves Georgetowni Ülikooli lõputseremoonial: tänastes kriisides peab diplomaatia end taasavastama

President Ilves Georgetowni Ülikooli lõputseremoonial: tänastes kriisides peab diplomaatia end taasavastama

Uue põlvkonna diplomaatide ees on kriisidest kirev maastik, kus vanad reeglid, tõed ja müüdid ei pruugi enam pädeda, rõhutas president Toomas Hendrik Ilves eile õhtul Georgetowni Ülikooli diplomaatia õpingute rahvusvahelise magistriprogrammi lõpetajatele peetud kõnes.

21.05.2016

Fotoalbum

 

President Ilves läheb töövisiidile Ameerika Ühendriikidesse

President Toomas Hendrik Ilves on homsest töövisiidil Ameerika Ühendriikides. Ta külastab koos Ieva Ilvesega Georgetowni Ülikooli ja esineb nende kutsel rahvusvahelise diplomaatia kooli lõpetajatele, rääkides paljudest riikidest pärit tulevastele välisteenistuse ametnikele diplomaatiast muutunud maailmas ja selle maailma demokraatliku kogukonna väljakutsetest.

19.05.2016

 

Presidendi Kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemiale saab kandideerida käesoleva nädala lõpuni

Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemiale summas 5000 eurot saab kandideerida käesoleva nädala lõpuni.

18.05.2016