Kõned

Vabariigi President PÖFFi lõpetamisel Nordea Kontserdimajas 26. novembril 2016

Vabariigi President PÖFFi lõpetamisel Nordea Kontserdimajas 26. novembril 2016

Austatud PÖFF,
austatud PÖFFi külalised.


Viimastel aastatel astub Eesti kinokunst pika sammuga üha kõrgemale, üha paremini. Eesti kino jalajälg maailma kinokaardil suureneb.

2016. aastal särasid mitmed nooremad režissöörid – Triin Ruumet, Anu Aun, Kadri Kõusaar. Kohe aasta alguses löödi kinorekordeid – René Vilbre "Klassikokkutulekut" nägi 190 000 vaatajat. Mitmed Eesti filmid on osalenud rahvusvaheliselt kõrgelt hinnatud filmifestivalidel.

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva filmiideede konkurss kuulutati välja siis kui Eesti film tähistas oma 100. sünnipäeva. Teame, et sünnipäevafilmi konkurss avas ukse uuele põlvkonnale.

26.11.2016

Fotoalbum

 

UUDISED

President Kaljulaid kohtub täna Pariisis Prantsuse riigipea Francois Hollande’iga

President Kersti Kaljulaid on täna visiidil Prantsumaal, kus ta kohtub Elysee palees Prantsuse presidendi Francois Hollande'iga, osaleb avatud valitsemise partnerluse tippkohtumisel ning Euroopa julgeolekule keskenduval ümarlaual Prantsusmaa Rahvusvaheliste Suhete Instituudis.

07.12.2016

 

President Kaljulaid tunnustas õpilasleiutajaid

President Kaljulaid tunnustas õpilasleiutajaid

President Kersti Kaljulaid andis täna TTÜ innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory üle auhinnad õpilasleiutajate konkursi ja videokonkursi "Eesti otsib leiutajat!" parimatele. "Selleks, et Eesti riigil saaks endiselt minna väga hästi, on meil vaja 1 miljon leiutajat. Siis on meil vähemalt miljon suurepärast ideed ja kui iga neist suudab tööle rakendada 10 inimest, on maailmas juba 10 miljonit inimest, kes teevad meie leiutisi suuremaks ja puhuvad neile elu sisse. See on ambitsioonikas eesmärk," ütles riigipea õpilastele auhindu üle andes.

06.12.2016

 

Noore teadlase preemiale ja noore IT-teadlase eripreemiale kandideerimiseks on jäänud veel nädal

Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore teadlase preemiale ja noore IT-teadlase eripreemiale saab kandideerida 12. detsembrini.

05.12.2016