Kõned

President Kaljulaid Eesti parimate ettevõtete autasustamisel

Tere õhtust, head ettevõtjad. Austatud kuulajad-vaatajad kõikide ekraanide taga!

Üks on selge – üritusturundusfirmadel on olnud väga raske aasta. Varem on see gala olnud üks Eesti suurejoonelisemaid iga-aastasi omasuguste seas, nüüd istume siin tühjas saalis ja igaüks vaatab meid oma kodus diivanil. Ei mingit glamuuri. Isegi teleülekannet ei ole, tehakse vaid üks tunniajane saade, mille Tõnis Niinemets täis räägib.

Aga eks see üritusturundajate kaasus on tegelikult õpetlik. Raske on neil, muidugi. Aga teisalt vähemalt ettevõtlikum osa neist näeb tänaseks selles olukorras ka võimalust. Palju uksi ja suur osa igakuisest rahavoost on sulgenud, aga samas – avanenud on uksed, millest muidu oleks meie ettevõtjatel väga raske läbi murda.

Me oleme juba korduvalt jahmatanud kogu vana ja natuke aeglast maailma sellega, et meie ettevõtted oskavad teha maailma kõige ägedamaid virtuaalkonverentse.

Ilma naljata. Ja ma tean, et see juba materialiseerub ka praktikas – varem peamiselt kohalikul või õige pisut ka lähinaabruses tegutsenud ettevõtjatega otsitakse kontakti kogu maailmast, tahetakse meie teenuseid.

Ühtäkki on kohalikust, ühe konkreetse geograafilise asupaigaga seotud teenusest saanud üleilmne, asukohast sõltumatu teenus. Teenus, mille turg oli varem miljon, no hea küll, võibolla 3 või 5 miljonit inimest, on nüüd 7 miljardi inimese käeulatuses.

08.10.2020

 

Uudised

President Kaljulaid Pariisis: riikide roll on luua toimiv energiaturg

President Kaljulaid Pariisis: riikide roll on luua toimiv energiaturg

Prantsusmaal töövisiidil viibiv president Kaljulaid kohtus eile õhtul Pariisis Rahvusvahelise Energiaagentuuri juhi dr Fatih Biroliga, kellega arutas nii energiapoliitika kui energiaturgude kujundamise üle. Riigipea rõhutas kohtumisel riikide olulist rolli toimiva energiaturu loomisel.

22.10.2020

 

Vabariigi President on reedeni töövisiidil Prantsusmaal  

President Kersti Kaljulaid sõidab täna töövisiidile Prantsusmaale, kus kohtub Pariisis Rahvusvahelise Energiaagentuuri peadirektoriga ning Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni liikmesriikide saadikutega. Lisaks osaleb riigipea Rahvusvahelise Valuutafondi ja Maailmapanga virtuaalses arutelus, mis keskendub digitaalsele ID-le kui taastumisvõimalusele kroonviiruse põhjustatust.

21.10.2020

 

Bulgaaria presidendi Rumen Radevi tänaseks planeeritud visiit jääb ära

Bulgaaria presidendi Rumen Radevi tänaseks planeeritud ametlik visiit Eestisse jääb ära, kuivõrd eile pärastlõunal selgus, et Bulgaaria riigipea on olnud enne Eestisse saabumist kontaktis COVID-19 positiivsega.

Peale info Eestisse jõudmist võeti kasutusele kõik vajalikud meetmed ja Bulgaaria delegatsioon isoleerus hotelli. Seetõttu ei osalenud Bulgaaria riigipea ka eilsel kolme mere algatuse õhtusöögil.

 

20.10.2020