Kõned

Vabariigi President isadepäeval Rakveres

Vabariigi President isadepäeval Rakveres

Ma tahaks alustuseks väga tänada kõiki neid organisatsioone, kes on selle ürituse korraldamisele kaasa aidanud. Nendes asutustes töötab rohkem Eesti isasid kui võib-olla mõnes teises ja me oleme nende kõigi üle väga uhked.

Anonüümne autor küsib: „Miks räägitakse meil isadest nii vähe? Ka isal võib jätkuda laste vastu õrnust ja soojust nagu emalgi. On ainult elutingimuste ja tööjaotuse tagajärg, et ema on lastele lähem kui isa."

Tsitaat pärineb tegelikult aastal 1926 trükitud ajalehest, ent teemakäsitlus ei ole meile ju võõras ka täna. Ehk mõjub see isegi veidi klišeelikult. Eriti just tähtpäevade puhul, mis on ellu kutsutud selleks, et avaldada toetust perekonna erinevatele rollidele. Isadepäev, emadepäev, lastekaitsepäev, vanavanemate päev. Kiusatus neid rolle omavahel võrrelda on suur.

On aasta 2019. Ehitame digitaalset kratti ja püüame ühiselt mõelda, kuidas ookeanid keema ei läheks. Kuidas on võimalik, et me ei ole midagi nii iidset, nagu on vanemlus, endale ikka veel selgeks mõelnud?

10.11.2019

 

Uudised

Prantsusmaa kõrgemate riigiametnike koolis lõpetas president Kersti Kaljulaidi nimeline kursus

Prantsusmaa kõrgemate riigiametnike koolis lõpetas president Kersti Kaljulaidi nimeline kursus

President Kersti Kaljulaid osales täna Prantsusmaa kõrgemate riigiametnike kooli ÉNA omanimelise kursuse lõpuaktusel, kus rääkis Prantsusmaa tippjuhtidele vajadustest mõtestada ümber riikide ja nende kodaniku suhe globaalses digiühiskonnas.  

14.11.2019

 

President Kaljulaid osaleb Pariisi Rahufoorumil

President Kersti Kaljulaid on sel nädalal töövisiidil Pariisis, kus osaleb president Macroni kutsel Pariisi Rahufoorumil ja kõneleb UNESCO peakonverentsil ning e-valitsemist puudutaval GovTech tippkohtumisel.

11.11.2019

 

Vabariigi President: energiajulgeolek ja kliimaneutraalsus toetavad üksteist

Vabariigi President: energiajulgeolek ja kliimaneutraalsus toetavad üksteist

Täna kogunes riigipea kutsel Riigikaitse Nõukogu arutama, kuidas mõjutab Eesti energiajulgeolekut liikumine süsinikuneutraalse energiamajanduse poole. Nõukogus jõuti järeldusele, et oskusliku turukujundamise abil saab Eestil tulevikus olema senisest pigem hajusam energiatootmine ja erinevad salvestusvõimsused, mis on vähem sõltuvad suurtest võrkudest ja ühest tootmisvõimsusest. Õigete regulatiivsete meetmetega saavutame, et Eesti energiajulgeolek ja varustuskindlus saavad senisest paremini tagatud, lausus president Kersti Kaljulaid pärast kohtumist.

08.11.2019