Kõned

E-residentsuse 5. sünnipäeval 30. novembril 2019

E-residentsuse 5. sünnipäeval  30. novembril 2019

Tulen just Itaaliast ja sealne suursaadik Celia Kuningas-Saagpakk ütleb, et Itaalia e-residendid maksavad väga hästi Eestis makse. Itaalia ei ole teadupärast koht, kus mõnuga makse makstakse. Ta oli oma miks-küsimusele saanud vastuse, et mis te nalja teete, kui ma pean makse maksma ainult 20%, siis muidugi ma teen seda.

Siin tulebki e-residentsuse sügavam mõte. Meil on maailmas juba konkurent olemas ja see on m-residentsus Aserbaidžaanis. Ent selleks, et e-residentsus oleks tõeliselt atraktiivne,  tuleb pakkuda midagi sellist, mis paneb inimesi tahtma oma ettevõtteid sellesse majanduskeskkonda ja maksukeskkonda luua.

Ka meie asukoht Euroopa turul on atraktiivne. Seda ei maksa ära unustada, kui meil hakkab iseenda tublidus üle pea kasvama, sest ausalt öeldes ilma Euroopa turuta meie vastu ilmselt niipalju huvi ei tuntaks.  

Nii on e-residentsus ettevõtete asutamiseks huvitav ka sellepärast, et needd on üksiti ka Euroopa Liidu ettevõtted.

Tervitan ka Ed Lucast. Sellest on viis aastat, kui ta sai kätte maailma kõige esimese e-residendi kaardi. Talle piisas kannatliku inimesena esialgu üsna vähesest – ta sai oma sõpradele Eestis ja väljaspool saata krüpteeritud e-kirju. Tänaseks on programm edenenud palju kaugemale.

30.11.2019

 

Uudised

Eesti riigipeale andsid volikirjad Itaalia, Filipiini, Eswatini ja Suriname suursaadikud

Eesti riigipeale andsid volikirjad Itaalia, Filipiini, Eswatini ja Suriname suursaadikud

President Kersti Kaljulaidile andsid täna oma volikirjad üle Tallinnas resideeriv Itaalia Vabariigi suursaadik Daniele Rampazzo, Varssavis resideeriv Filipiini Vabariigi suursaadik Leah M. Basinang-Ruiz, Brüsselis resideeriv Eswatini Kuningriigi suursaadik Sibusisiwe Mngomezulu ja Paramaribos resideeriv Suriname Vabariigi suursaadik Hew A Kee.

 

04.12.2019

 

Algab konkurss presidendi noore teadlase ja noore IT-teadlase preemiatele

Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu kuulutab välja konkursi presidendi noore teadlase preemiale ja noore IT-teadlase preemiale. Kandideerida saab 7. jaanuarini 2020.

Mõlemad preemiad on mõeldud kuni 35-aastastele teadlastele, kes teevad uurimistööd Eesti või välisriigi teadusasutuse või ülikooli juures. Kummagi preemia suuruseks on 5000 eurot, noore teadlase preemia rahastajaks on Väino Kaldoja ning noore IT-teadlase preemia rahastajaks Microsofti arenduskeskus Eestis.

02.12.2019

 

President Kaljulaid osaleb täna-homme Müncheni julgeolekukonverentsi strateegiafoorumil

President Kersti Kaljulaid on töövisiidil Saksamaal, kus osaleb järgmise aasta Müncheni julgeolekukonverentsi strateegiafoorumil.

Täna-homme toimuv strateegiafoorum toob kokku väikese arvu peamiselt Euroopa ja Ameerika Ühendriikide arvamusliidreid, praeguseid ja endisi poliitikuid ning mõttekodade esindajad. Seekord keskendub foorum Atlandi-ülesele koostööle ja Euroopa väljakutsetele.

01.12.2019