Kõned

President Toomas Hendrik Ilves ettevõtlusauhindade galal 9. oktoobril 2014

President Toomas Hendrik Ilves ettevõtlusauhindade galal 9. oktoobril 2014

Daamid ja härrad, ettevõtlikud inimesed,


Maailm on vastuoluline koht ja me elame vastuolulisel ajal. Lihtne on jagada Eesti era- ja avalikuks sektoriks, Euroopa vastutustundlikuks ja vastutustundetuks ning maailm idaks ja lääneks, vabaks ja mittevabaks, demokraatlikuks ja autoritaarseks. Palju keerulisem on liikuda erinevate sfääride vahel ning tunda end hästi mitmetes kultuurides. Aga just kohanemisvõime ja toimetulek tundmatusega konverteerub majanduses eduks ja konkurentsieeliseks.

Euroopa julgeolekupilt muutus oluliselt varakevadel. Ukraina kriisi alguspäevil helistas nii mõnigi ärevil ettevõtja ka Kadriorgu, et küsida, kas on ikka õige aeg valitsusremondiks. Veel rohkem inimesi on küsinud, mida peaks tegema, kuidas maandada riske?

Parim, mida igaüks teha saab, on saada paremaks oma valdkonnas. Ärimehed äris, töötajad tööl, teadlased teaduses ja poliitikud poliitikas. Eesti on kõige paremini kaitstud, kõige turvalisem siis, kui meie elujärg paraneb.

Ärgem vaielgem selle üle, kumb on olulisem – kas põlevkivisektor või start-up'id. Edu tuleb sealt, kuhu panustatakse teadmisi, aega ja raha. Panuseta pole milleski väärtust. Miski ei sünni ilma meie endi osaluseta. Kõige targemad otsustajad selle üle, kuhu ja kuidas Eesti majandus liigub, olete teie.

09.10.2014

UUDISED

President Ilves külastab täna ja homme Ida-Virumaad

President Ilves külastab täna ja homme Ida-Virumaad

President Toomas Hendrik Ilves on täna ja homme Ida-Virumaal, kus ta kohtub Jõhvis maakonna ja sealse valla esindajatega, külastab AS Maag Piimatööstus Jõhvi tootmishoonet, kohtub Jõhvi kui maakonnakeskuse arvamusliidritega ning Ida-Viru ettevõtjate ja riigiametnikega.

20.10.2014

Fotoalbum

 

President Ilves Brüsselis: Euroopa Liidu digistrateegia elluviimisel tuleks mõelda kaugemale ja tegutseda kiiremini

President Ilves Brüsselis: Euroopa Liidu digistrateegia elluviimisel tuleks mõelda kaugemale ja tegutseda kiiremini

President Toomas Hendrik Ilvese visiidi ajendiks on "võimuvahetus" Brüsselis – kevadel sai mandaadi uus Euroopa Parlamendi koosseis ning peatselt astub ametisse Euroopa Komisjoni uus koosseis.

16.10.2014

Fotoalbum

 

President Ilves kinnitab Brüsselis Eesti valmisolekut panustada Euroopa Liidu digiarengusse

President Toomas Hendrik Ilves lendas täna töövisiidile Brüsselisse, kus ta kohtub mitmete Euroopa Komisjoni praeguste ja tulevaste volinikega ning arutab Euroopa Liidu alaliste esindajate asetäitjate komitee ja Euroopa Parlamendi liikmetega digiühiskonna tuleviku teemadel.

14.10.2014