Kõned

President Toomas Hendrik Ilvese kõne PÖFFi avamisel

President Toomas Hendrik Ilvese kõne PÖFFi avamisel

Head filmisõbrad!


Kui me oleme ise sündmuste sees, siis me tihti ei taju nende tõelist suurust. Põhjamaade üks suurimaid filmifestivale - siin samas ja meie selle sees.

Olles eestlane tundub see nii iseenesestmõistetav ja loomulik. PÖFF on suur ja rahvusvaheline filmipidu, aga ometi on kõik nii kodune ja lihtne. Aga samas ei saa me aru, kui suur see festival on. See on suurim väärtus ühe A-kategooria festivali puhul. Olla suur, aga samas ka tajutavalt inimmõõtmeline. Siin ei tormata üksteisest üle, ei astuta üksteisele saba peale, siin on hea koos olla. Sõbrad ei vaheta üksnes visiitkaarte, vaid jätavad su nime ja näo ka päriselt meelde. Siin on kokkusaamisi, mille tagajärjel sünnivad uued filmid, mis hakkavad hiljem laineid lööma maailma erinevates paikades.

14.11.2014

UUDISED

President Ilves Kanadas Halifaxi julgeolekukonverentsil: Kremli propaganda loob paralleelreaalsust

President Toomas Hendrik Ilves osales Halifaxi esindusliku julgeolekukonverentsi avapaneelis, kus rääkis Ukraina kriisi ja Vene agressiooniga seotud ohtudest liberaalse demokraatia väärtustele nagu vabad valimised, õigusriik ja inimõigused.

24.11.2014

 

President Ilves kõneleb Kanadas Põhja-Ameerika kõrgetasemelisel julgeolekukonverentsil

President Toomas Hendrik Ilves lendas täna Kanadasse, kus ta kõneleb esinduslikul Halifaxi rahvusvahelisel julgeolekukonverentsil nii muutunud julgeolekupildist Euroopas kui ka tehnoloogia rollist arengu ja rahu tagamisel.

21.11.2014

 

President Ilves ja peasekretär Stoltenberg olid ühel meelel, et tugev NATO on vastus muutunud julgeolekukorrale alliansi lähinaabruses

President Ilves ja peasekretär Stoltenberg olid ühel meelel, et tugev NATO on vastus muutunud julgeolekukorrale alliansi lähinaabruses

President Toomas Hendrik Ilvese ja NATO peasekretäri Jens Stoltenbergi töölõuna keskendus alliansi tugevuse ja nähtavuse suurendamisele, julgeolekuolukorrale NATO naabruskonnas ning uutele ohtudele.

20.11.2014

Fotoalbum