Kõned

President Ilves parlamendiaastat avades: Eesti peab saama iga aastaga suuremaks vaimult, mõjult, heaolult

President Ilves parlamendiaastat avades: Eesti peab saama iga aastaga suuremaks vaimult, mõjult, heaolult

Austatav Riigikogu XII koosseis,
peaminister ja Vabariigi Valitsuse liikmed,
mu daamid ja härrad, head sõbrad.


Elame praegu rahutut ja keerulist aega. Olen korduvalt kinnitanud, et Eesti julgeolek on paremini tagatud kui kunagi varem. Vähem kui nädala eest saime sellele kinnitust, kui president Barack Obama ütles siinsamas Tallinnas selgelt ja otsekoheselt, et Tallinn, Vilnius ja Riia on sama hästi kaitstud kui Berliin, Pariis ja London. Oleme teinud omal ajal õigeid otsuseid, alates vene vägede väljasaamisest kakskümmend aastat tagasi kuni ühistest kokkulepetest kinnipidamiseni juba NATOs olles. Nüüd näeme, et see ei olnud asjata.

Maailm meie ümber, meie lähim naabrus on muutunud. Tegelikkuseks on saanud see, mille kordumist me lootsime enam mitte näha. Ukrainas käib sõda. Seda alustas riik, mille piir jääb Tallinnast mõnesaja kilomeetri kaugusele. Sealpool on maskid langenud.

08.09.2014

UUDISED

President Ilves: meie suurim vaenlane nii idas kui ka Euroopa südames on äärmuslus

President Toomas Hendrik Ilves kinnitas, et uskus 25 aastat tagasi Francis Fukuyama mõtet nagu oleks demokraatia idee võitnud, kuid nüüd oleme jõudnud rahvusvahelistes suhetes ajajärku, milles ta poleks tahtnud kunagi elada.

18.09.2014

 

President Ilves võttis vastu viie suursaadiku volikirjad

President Ilves võttis vastu viie suursaadiku volikirjad

President Toomas Hendrik Ilvesele andsid täna Kadriorus oma volikirjad Valgevene suursaadik Anatoly Stepus, Soome suursaadik Kirsti Johanna Narinen, Poola suursaadik Robert Filipczak, Norra suursaadik Dagfinn Sørli ja Iiri suursaadik Frank Flood.

18.09.2014

Fotoalbum

 

President Ilves Riigikaitse Nõukogus: Eesti teeb koos liitlastega kõik võimaliku oma kodaniku tagasipöördumiseks

"Eesti Vabariigi kodaniku, Kaitsepolitsei ametniku Eston Kohveri röövimine Eesti territooriumilt ja tema viimine Moskva vanglasse on vastuolus rahvusvahelise õigusega. Eesti teeb koos liitlastega kõik võimaliku oma kodaniku tagasipöördumiseks," kinnitas president Toomas Hendrik Ilves, kelle kutsel kogunes täna Riigikaitse Nõukogu.

16.09.2014