Kõned

Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves aasta põllumehe väljakuulutamisel 28. oktoobril 2014

Lugupeetavad Aasta Põllumehe auhinna nominendid,
head konkursi korraldajad,
head sõbrad.


Seisan teie ees vastakate tunnetega. Tean, nagu teiegi, et Eesti põllumajanduse ja maamajanduse seis on hetkel paljulubav, kuid teisalt ka keeruline.

Eestist on saanud üks tõhusamaid, parima konkurentsivõimega põllumajandusriike. Seda tänu investeeringutele ja eurotoetustele, aga eriti tänu teie oskustele ja tööle. Meie asukoha ja kliimavöötme kiuste.

Sel aastal oli ilm hea ja saagid ühed parimad. Nagu ma põllumajandusminister Ivari Padarilt hiljuti kuulsin, pole iialgi varem, Liivimaa Henriku kroonikatest alates, koristatud Eesti põldudelt 1,2 miljonit tonni teravilja.

Tahan kiita ka töötlejaid. Kodumaise toidukauba valik kauplustes lööb silmade eest kirjuks. Lisaks tarbijate isiklike eelistuste arvestamisele mõtleb tänapäeva tootja ka tervisele ja kvaliteedile. See on õige suund. Veel mõne aasta eest tekitas e-ainete ja erinevate transrasvade teematõste ühiskonnas mõistmatust. Täna aga käsitlevad meie tootjad toidu ehedust olulise müügiargumendina. Mitte ainult turul ja ökopoes, vaid ka suurtes kaubahallides.

28.10.2014

UUDISED

President Ilves hariduspreemiate üleandmisel õpetajatele: tänan teid lastele eeskujuks ja sõbraks olemise eest

President Ilves hariduspreemiate üleandmisel õpetajatele: tänan teid lastele eeskujuks ja sõbraks olemise eest

President Toomas Hendrik Ilveselt said täna Vabariigi Presidendi Kantseleis 2014. aasta hariduspreemiad Miina Härma Gümnaasiumi muusikaõpetaja Kadri Leppoja, kauaaegne Tallinna Muusikakeskkooli keemiaõpetaja Väino Ratassepp ning Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse tehnoloogiavaldkonna juhataja ja mäekeemiatööstuse õpetaja Galina Trofimova. Reaalteaduste eripreemia pälvis Saaremaa Ühisgümnaasiumi füüsikaõpetaja Indrek Peil.

30.10.2014

Fotoalbum

 

Riigipea juures kogunenud omavalitsuse ümarlaud arutas kohaliku ettevõtluse toetamist ja koostööd riigikaitse vallas

Väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sulling andis ülevaate Venemaa kehtestatud piirangutest Euroopa Liidu riikide põllumajandustoodangu sisseveole ja Eesti tootjatele uute turgude leidmise võimalikkusest. Samuti rääkis ta kohaliku konkurentsivõimelise ettevõtluse toetamisest.

29.10.2014

 

Vabariigi Presidendi kutsel arutas Riigikaitse Nõukogu sisejulgeolekut

President Toomas Hendrik Ilves kutsus kokku Riigikaitse Nõukogu istungi, mille tänane põhiteema oli sisejulgeolek.

28.10.2014