Kõned

Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves Eesti kodakondsustunnistuste kätteandmisel Narva Hermanni linnuses 21. oktoobril 2014

Kallid Eesti kodanikud, head sõbrad, armsad lapsed. Meie kõigi ühine pere – Eesti kodanike pere – on tänu teile taas suuremaks kasvanud ja Eesti on suuremaks saanud. Riigipeana ma tänan teid ja ütlen tere tulemast.

Kodakondsus pole sund, see on vaba tahte avaldus. Äratundmine, et nii on parem, et nii on õige. See on arusaam, mida olen ühes tänavuses intervjuus kirjeldanud iga Eesti elaniku vaba volina jääda venelaseks või ukrainlaseks, ent teha seda ennast Eestile ja eestlastele vastandamata. Eesti kodanikuna.

Leian, et Eesti kodakondsus võiks olla iga siin elava inimese soov, kui ta peab Eestit koduks ja oskab hoida väärtusi, millele Eesti toetub. Kodakondsus omakorda loob talle uued võimalused tööalaseks ja miks mitte ka poliitiliseks eneseteostuseks.

Iga inimene Eestis peab meile tähtis olema. Oleks hoolimatus iseenda vastu jagada siin rahvast omadeks ja võõrasteks, olgu aluseks rahvus või maailmavaade. See on üks põhjusi, et juba aastaid tagasi tegin ettepaneku lõpetada sõna „muulane" kasutamine ning rääkida eestivenelastest, eestiukrainlastest ja teistest samamoodi, nagu meie keelepruugis on rootsieestlased, soomerootslased, baltisakslased. Minu enda sõnavaras ei ole „muulasele" kohta.

21.10.2014

UUDISED

President Ilves külastab täna ja homme Ida-Virumaad

President Ilves külastab täna ja homme Ida-Virumaad

President Toomas Hendrik Ilves on täna ja homme Ida-Virumaal, kus ta kohtub Jõhvis maakonna ja sealse valla esindajatega, külastab AS Maag Piimatööstus Jõhvi tootmishoonet, kohtub Jõhvi kui maakonnakeskuse arvamusliidritega ning Ida-Viru ettevõtjate ja riigiametnikega.

20.10.2014

Fotoalbum

 

President Ilves Brüsselis: Euroopa Liidu digistrateegia elluviimisel tuleks mõelda kaugemale ja tegutseda kiiremini

President Ilves Brüsselis: Euroopa Liidu digistrateegia elluviimisel tuleks mõelda kaugemale ja tegutseda kiiremini

President Toomas Hendrik Ilvese visiidi ajendiks on "võimuvahetus" Brüsselis – kevadel sai mandaadi uus Euroopa Parlamendi koosseis ning peatselt astub ametisse Euroopa Komisjoni uus koosseis.

16.10.2014

Fotoalbum

 

President Ilves kinnitab Brüsselis Eesti valmisolekut panustada Euroopa Liidu digiarengusse

President Toomas Hendrik Ilves lendas täna töövisiidile Brüsselisse, kus ta kohtub mitmete Euroopa Komisjoni praeguste ja tulevaste volinikega ning arutab Euroopa Liidu alaliste esindajate asetäitjate komitee ja Euroopa Parlamendi liikmetega digiühiskonna tuleviku teemadel.

14.10.2014