Kõned

President Toomas Hendrik Ilvese telepöördumine teadmistepäeva eel

Me igapäevase elu kokkuleppeline pööripäev on taas kätte jõudnud. Homme algab kool. See tõmbab mõttelise joone puhkusesuve ja töösügise vahele.

Täna on õige hetk meenutada, et õppimine on töö. See õppimise töö, nagu tegelikult mistahes teinegi, peab pakkuma pingutuse kõrval ka rõõmu ja eelkõige põnevust.

Hea õppimine on kooli, õpetaja, õpilase ja lapsevanema ühine looming. See saab sündida mõistmises, iga õpilase vajadusi arvestavas õhkkonnas.

Meid siin Eestis on parasjagu palju või õigemini nii vähe, et võime endale lubada õppimise ja õpetamise viise, mis tõesti meist kõigist just parima, igaühe ande välja toovad.

Kirjanik Mihkel Mutt väitis suvises Loomingus, et põhimõtteliselt on igaüks meist mingil alal või tegevuses maailma parim. Aga miks siis ei võiks ollagi nii, et Eesti on õppimise alal maailma parim. Mitte tuupimises või rahvusvahelistes pingeridades. Vaid pigem selles, et Eesti õppimise keskkond on parim ja õppimise soov on suurem kui mujal.

See on võimalik, kui oleme koolis sõbralikud. Kui märkame ja hoiame üksteist. Kui kaitseme neid, kes on koolikiusu alla sattunud ning ohjeldame neid, kes kiusata tahavad. Kui suvine laulupeo puudutus elab me koolis ka üle talve.

31.08.2014

UUDISED

Vabariigi President on homme riigivisiidil Norra Kuningriigis

President Toomas Hendrik Ilves sõidab 2. septembril riigivisiidile Norra Kuningriiki.

01.09.2014

 

President Ilves: Vene vägede väljaviimine Eestist oli meile esmatähtis Lääne ustest sisse pääsemiseks

President Ilves: Vene vägede väljaviimine Eestist oli meile esmatähtis Lääne ustest sisse pääsemiseks

See, mis toimub praegu Ukrainas, kinnitab, kui oluline oli okupatsioonivägede väljasaamine Eestist ning kui õigesti me oleme toiminud, ütles president Toomas Hendrik Ilves täna Riigikogus toimunud kõnekoosolekul, millega meenutati Vene vägede lahkumist Eestist 31. augustil 1994.

31.08.2014

Fotoalbum Videogalerii

 

President Ilvese kommentaar Venemaa vägede sissetungile Ida-Ukrainasse

President Toomas Hendrik Ilves: "Vene Föderatsiooni relvajõud ründavad Ukrainat. See on sõjaline agressioon, mis peaks lõplikult hajutama kahtlused Venemaa sõnade ja tegude lahknevuse osas.

28.08.2014